Lajmet e fundit

 • lvv_5325
  22 Tetor 2016 - E shtunë 1:04

  Sistemi i drejtësisë në duar të kriminelëve

  Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti sot konferencë për shtyp në lidhje me vendimet e fundit të sistemit të drejtësisë. Deputetja Albulena Haxhiu dhe anëtari i Kryesisë, Sami…

  Lexo me shume
 • bruksel3
  21 Tetor 2016 - E premte 8:52

  Vizitë e suksesshme e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Bruksel

  Delegacioni i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, i përbërë nga Visar Ymeri, Shpend Ahmeti, Albin Kurti dhe Gurjeta Zeka, e ka kryer me sukses vizitën në Bruksel gjatë…

  Lexo me shume
 • foto-nga-konferenca-e-ap
  17 Tetor 2016 - E hënë 3:06

  Lëvizja VETËVENDOSJE! në punimet e Konferencës Parlamentare të social-demokratëve Evropian

  Kanë nisur sot punimet e Konferencës së Social Demokratëve të Aleancës Progresive Evropiane, ku Lëvizja VETËVENDOSJE! merr pjesë me një delegacion të përbërë nga Visar…

  Lexo me shume
 • Dëgjimi publik per fondin pensional
  17 Tetor 2016 - E hënë 2:30

  Fondi pensional nuk duhet të jetë burim për huamarrje të qeverisë

  Grupi Parlamentar i Lëvizjes VETËVENDOSJE! me mbështetje të Komitetit për Politika financiare e tregtare dhe atij për Mbrojtje sociale, organizuan dëgjimin publik për ndryshimin e…

  Lexo me shume
 • Tubimi Bruksel
  17 Tetor 2016 - E hënë 7:36

  Vizita në Bruksel nisi me bashkatdhetarët

  Mbi 250 bashkatdhetarë morën pjesë në tubimin e organizuar nga Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Belgjikë me pjesëmarrjen e Visar Ymerit, Kryetar i Lëvizjes VETËVENDOSJE!,…

  Lexo me shume
 • lvv_3149
  15 Tetor 2016 - E shtunë 9:37

  Liri dhe drejtësi për aktivistët

  “Lironi të burgosurit politik” ishte parrulla që u shpalos, afër burgut të Lipjanit ku po mbahet padrejtësisht aktivisti Atdhe Arifi. Aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, dhe…

  Lexo me shume
 • votimi
  11 Tetor 2016 - E martë 12:00

  Emrat e deputetëve që votuan kundër rezolutave që propozoi VETËVENDOSJE!

  Këtu janë emrat e deputetëve që vutouan kundër rezolutës së propouzar nga Lëvizja VETËVENDOSJE!: Përgjegjësinë e Kryeministrit të Qeverisë së Kosovës në lidhje me Kodin…

  Lexo me shume
 • Fletushka
  10 Tetor 2016 - E hënë 1:36

  KUJDES: Lista e veprimeve që përbëjnë akt terrorist

  Gjashtë aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! që prej 42 ditësh po mbahen padretjësisht në burgje e arreste shtëpiake pa prova e pa argumente nën akuzën për…

  Lexo me shume
 • naim hoxha
  09 Tetor 2016 - E diel 1:39

  Rreziku i dyfishtë në Minierën e Sibovcit

  Përmes një konference për media, Lëvizja VETËVENDOSJE! ka folur për mihjen sipërfaqësore në Minierën e Sibovcit. Aty është ndalur puna pjesërisht në heqjen e djerrinës…

  Lexo me shume
 • prof-gilman-bakalli-2
  09 Tetor 2016 - E diel 12:40

  Telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të profesor Gilman Bakallit

  Ne, aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! mësuam me dhimbje ndarjen e papritur nga jeta të profesor Gilman Bakallit. Marrim pjesë në dhimbjen e familjes dhe i…

  Lexo me shume
 • img_5376-2
  08 Tetor 2016 - E shtunë 1:40

  Ligji për Trepçën u bë për privatizim e dialog, në vend se të ishte për sovranizim e zhvillim

  Mbrëmë, pas mesnate është votuar ligji për privatizim dhe dialog. Nënkryetari i VETËVENDOSJE!-s, Dardan Sejdiu në konferencë për media u shpreh se ligji për Trepçën…

  Lexo me shume
 • 14525007_10153717045597000_1698831210659547863_o
  07 Tetor 2016 - E premte 6:30

  RTK – Ministria e Propagandës insiston në refuzimin e VETËVENDOSJE!-s

  Ministria e Propagandës, pra RTK-ja, përmes shërbyesit të saj, Xhymret Veliu, ka thënë sot se intervista me kryetarin Visar Ymeri do të bëhet kur RTK…

  Lexo me shume
 • wow
  07 Tetor 2016 - E premte 11:51

  Policia e klanit “Pronto” arreston Naser Shatrin

  Në kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës, në orët e paradites së sotme, Policia e klanit “Pronto” ka arrestuar aktivistin e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Naser Shatrin. Aktivisti…

  Lexo me shume
 • rtk
  07 Tetor 2016 - E premte 11:50

  RTK- ministria e Propagandës së Qeverisë – Mentor Shala, ministër

  Aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! përmes një aksioni simbolik e kanë shpallur Radio Televizionin e Kosovës – ministri të Qeverisë. RTK-ja është quajtur Ministri e Propagandës…

  Lexo me shume
 • 14563504_10153715167882000_5538655263215004514_n
  06 Tetor 2016 - E enjte 3:52

  Policia ”Pronto” vazhdon përndjekjet ndaj aktivistëve

  Policia po vazhdon të sillet e ndërsyer ndaj aktivistëve të VETËVENDOSJE!-s. Ata sot e kanë bastisur shtëpinë e aktivistit Çlirim Gërbeshi. Aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE!…

  Lexo me shume
 • Dardan Sejdiu
  06 Tetor 2016 - E enjte 11:11

  Qeveria po i shndërron pensionistët në rast social

  Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti sot konferencë për media, përmes të cilës u fol për problemet me sistemin pensional. Nënkryetari Dardan Sejdiu tha se tani më nuk…

  Lexo me shume
 • Rexhep Selimi
  04 Tetor 2016 - E martë 2:01

  Mustafa e Thaçi po i dënojnë kolektivisht të gjithë veteranët

  Sot, Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti konferencë për media në lidhje me pensionet dhe listat e veteranëve të Luftës Çlirimtare të Kosovës me ç’rast foli deputeti Rexhep…

  Lexo me shume
 • teuta
  04 Tetor 2016 - E martë 10:18

  Do të vazhdojmë me aksione deri në çmontimin e rastit

  Një aksion simbolik është zhvilluar sot para stacionit të Policisë së Kosovës, me ç’rast është shpalosu një pano që e paraqet aktivitetin kryesor të Policisë,…

  Lexo me shume
 • lvv_9901
  02 Tetor 2016 - E diel 12:12

  Mosveprimi i Qeverisë rrezikon Trepçën

  Kryetari dhe deputeti i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Visar Ymeri, përmes një konference për media kritikoi Qeverinë për mungesë të planifikimit strategjik në zhvillimin ekonomik. Si rrjedhojë…

  Lexo me shume
 • ismajl-kurteshi
  29 Shtator 2016 - E enjte 2:19

  Fjalimi i Ismajl Kurteshit në interpelancën për gjendjen në veri

  Strukturat ilegale të Serbisë veprojnë lirshëm dhe mbajnë nën uzurpim të gjithë jetën publike dhe private të banorëve me kombësi serbe, boshnjake dhe më së…

  Lexo me shume
 • visar-ymeri
  29 Shtator 2016 - E enjte 11:41

  Fjalimi i Visar Ymerit, Interpelanca me Kryeministrin Isa Mustafa për kodin telefonik të​ ​Kosovës

  Le ta themi që në krye të herës se: Kodi telefonik sipas marrëveshjes së nënshkruar nga Isa Mustafa me Vuçiçin, nën patronazhin e Hashim Thaçit,…

  Lexo me shume
 • driton caushiiiiii
  29 Shtator 2016 - E enjte 9:44

  Çaushi: Qeveria e dorëzuar para sëmundjes gungore të lëkurës që po mbyt gjedhet e fermerëve

  Kanë kaluar mbi tre muaj që kur fermerët e Republikës së Kosovës po përballën me një krizë serioze, si pasojë e Sëmundjes Gungore të Lëkurës…

  Lexo me shume
 • Glauk-Konjufca
  29 Shtator 2016 - E enjte 9:35

  Fjalimi i Glauk Konjufcës lidhur me Kishën në oborrin e Universitetit

  Kisha Ortodokse Serbe bashkë me Akademinë e Shkencave dhe Ushtrinë e Millosheviqit kanë qenë trinomi i prodhimit dhe ekzekutimit të doktrinës së supremacisë dhe hegjemonisë…

  Lexo me shume
 • LVV_5230
  27 Shtator 2016 - E martë 1:47

  Pesë hapat e duhur për demarkimin e vijës kufitare me Malin e Zi

  Komisioni shtetëror për shenjimin e vijës kufitare me Malin e Zi e ka tejkaluar mandatin e tij duke ndryshuar kufirin e Kosovës në vend se…

  Lexo me shume
 • scaned_pdf1-page-001
  27 Shtator 2016 - E martë 9:27

  Dhimbja e LDK-së, votuesit e saj po i bashkohen VETËVENDOSJE!-s

  Partia e cila po përjeton rënien më të madhe në elektorat, LDK-ja, e cila deri këtu erdhi duke shndërruar veten në vegël të PDK-së dhe…

  Lexo me shume
 • V
  25 Shtator 2016 - E diel 10:45

  Demantim ndaj shpifjeve të gazetësexpress rreth objektit të Millosheviqit në oborr të UP

  Hapësira brenda kampusit universitar, për të cilën pretendohet se i përket Kishës Ortodokse Serbe për ndërtimin e objektit kishtar, i është uzurpuar Universitetit të Prishtinës…

  Lexo me shume
 • masakra
  24 Shtator 2016 - E shtunë 12:52

  Referendumi i Milorad Dodikut është vazhdim i krimit të Serbisë

  Lëvizja VETËVENDOSJE! i bashkohet zërave që e kundërshtojnë fuqishëm referendumin jolegjitim që planifikohet të mbahet në datën 25 shtator nga Milorad Dodiku, Presidenti i “Republika…

  Lexo me shume
 • plehrat
  23 Shtator 2016 - E premte 1:44

  Vendimi për importin e plehrave i takon popullit

  Kuvendi i Republikës së Shqipërisë miratoi mbrëmë vonë, me më pak se gjysmën e deputetëve (vetëm 63 vota PRO), projektligjin për disa ndryshime për menaxhimin…

  Lexo me shume
 • 14424762_10153678983422000_7000640564898894627_o
  21 Shtator 2016 - E mërkurë 3:06

  Reagim i deputetit Albin Kurti për deklaratën e Hashim Thaçit

  “I ashtuquajturi president i Kosovës, përveç tjerash, paska thënë që deklarata e Albinit është njëkohësisht edhe qesharake edhe e rrezikshme. Si mund të jetë qesharake…

  Lexo me shume
 • Shendetësi
  21 Shtator 2016 - E mërkurë 1:48

  Qeveria e stenteve uzurpon dhe kompetencat e odave të mjekëve

  Gjendja e shëndetësisë në Kosovë është e mjerueshme. Përkundër premtimeve nga qeveria për modernizim të këtij sektori, gjendja vijon përkeqësimin. Deputetja dr. Besa Baftiu dhe…

  Lexo me shume
 • tirane2016
  21 Shtator 2016 - E mërkurë 9:34

  Është e mundur të bashkohemi dhe kur bashkohemi ia dalim

  “Është e mundur të bashkohemi dhe kur bashkohemi ia dalim!” Kjo shprehje e Visar Ymerit, kryetar i Lëvizjes VETËVENDOSJE! ishte lajtmotivi i takimit që ai…

  Lexo me shume
 • lvv_6781
  20 Shtator 2016 - E martë 6:34

  RTK – 19:30 – Ndërroje kanalin

  Lëvizja VETËVENDOSJE! përmes një aksioni simbolik para objektit të televizionit publik RTK, ka shprehur pakënaqësinë me politikat editoriale të transmetuesit publik. Aktivistja Teutë Rrusta në…

  Lexo me shume
 • Fatmire Kollçaku
  19 Shtator 2016 - E hënë 1:22

  Klani Pronto dhe aleatët prodhojnë vetëm qeverisje antisociale

  Qeveria Pronto, ka formalisht politika sociale por praktikisht rrënimi social është duke ndodhur para syve tanë. Isa Mustafa do të mbahet mend po ashtu si…

  Lexo me shume
 • visari
  19 Shtator 2016 - E hënë 11:34

  Vendimet e Qeverisë po e shndërrojnë Kosovën në një minierë thëngjilli

  Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Visar Ymeri, dhe Drejtuesi i Komitetit për Energjetikë, Naim Hoxha, folën në lidhje me një zhvillim të rëndësishëm në rrafshin e…

  Lexo me shume
 • img_8921
  17 Shtator 2016 - E shtunë 12:15

  Policia arreston studentë të UP vetëm pse vendosën një pano te kisha e Millosheviqit

  Asnjë intervenim nuk ndërmorri kjo polici disa ditë më herët, kur zyrtarë të manastirit të Graçanicës, jashtëligjshëm u futën në këtë objekt dhe filluan punimet…

  Lexo me shume
 • driton caushiiiiii
  09 Shtator 2016 - E premte 2:23

  Sëmundja Gungore e Lëkurës vazhdon të përhapet, fermerët blegtoralë pa përkrahje nga Qeveria

  Lëvizja VETËVENDOSJE! përmes një konference për shtyp ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për mungesë të përgjegjësisë dhe përkrahjes për fermerët blegtoralë, të cilët po ballafaqohen…

  Lexo me shume
 • maxhuni
  08 Shtator 2016 - E enjte 4:19

  Klani Pronto ia vazhdon mandatin Maxhunit që të vazhdojë ta kontrollojë Policinë

  Lëvizja VETËVENDOSJE! shpreh shqetësimin e saj në lidhje me vazhdimin e mandatit të Shpend Maxhunit, në krye të Policisë së Kosovës, edhe për 5 vite…

  Lexo me shume
 • 14264049_10153648366617000_4908087645474611012_n
  08 Shtator 2016 - E enjte 2:12

  “Pronto” shqiptoi padrejtësisht edhe 30 ditë arrest shtëpiak për Glauk Konjufcën

  Sistemi i drejtësisë i kapur nga klani Pronto ia ka vazhduar deputetit Glauk Konjufca edhe 30 ditë arrestin shtëpiak. Ky pushtet që ishte duke e…

  Lexo me shume

Lajmet

am-1
07 Tetor 2016 - E premte 6:11

Propozim Amendamente për Projektligjin për Trepçën

Më poshtë gjeni Amendamentet e propozuara nga Grupi Parlamentari i Lëvizjes VETËVENDOSJE! për Projektligjin për Trepçën: http://www.kuvendikosoves.org/common/docs/ligjet/05-L-120.pdf ————————————————————— Republika e Kosovës Republika Kosovo-Republic of Kosovo Kuvendi…

Aksione