Lajmet e fundit

 • unnamed
  09 Tetor 2015 - e Premte 6:39

  Padi ndaj sulmit të deputetit Zemaj

  Sot, 9 tetor Deputetja e Lëvizjes VETËVENDOSJE! Albulena Haxhiu dorëzoi padinë ndaj sulmit të bërë prej Deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Armend Zemaj. Deputeti Zemaj…

  Lexo me shume
 • 10258111_10152009564782000_6209179410501808652_n
  09 Tetor 2015 - e Premte 4:59

  Bastisen zyrat e deputetëve të VETËVENDOSJE!-s, Policia thërret deputetët për t’i marrë në pyetje

  Sot rreth orës 18:00, pa praninë e deputetëve dhe pas orarit të punës, në zyrat e Kuvendit të Kosovës ka ndodhur një akt i paprecedent…

  Lexo me shume
 • Letër e opozitës, drejtuar qytetarëve
  09 Tetor 2015 - e Premte 4:56

  Letër të përbashkët – Qytetarë të Republikës së Kosovës,

  Letër të përbashkët  Qytetarë të Republikës së Kosovës,  Ne vlerësojmë se shteti ynë është në rrezik! Vendimet e Kryeministrit dhe vartësve të tij do të…

  Lexo me shume
 • 1
  08 Tetor 2015 - e Enjte 11:32

  DEKLARATË E PËRBASHKËT E OPOZITËS

  Qeveria e Republikës së Kosovës po e rrënon dhe falimenton shtetin, duke e formalizuar dhe legalizuar pushtetin e Serbisë brenda territorit dhe institucioneve të Kosovës….

  Lexo me shume

Lajmet

20151009_130308(0)
09 Tetor 2015 - e Premte 1:58

Ferizaj: Abuzim me paratë e nxënësve

Shqetësimet e ngritura edhe më herët për sferën e arsimit dhe edukimit në Komunën e Ferizajt fatkeqësisht janë injoruar dhe kjo qeverisje aktuale nuk ka…

10258111_10152009564782000_6209179410501808652_n
07 Tetor 2015 - e Mërkurë 5:23

Telegram ngushëllimi

Njoftojmë anëtarët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! miqtë, dashamirët dhe qytetarët e vendit tonë se sot u varros Arlind Boshnjaku anëtar i Lëvizjes VETËVENDOSJE! pasi që dje …

IMG_8283
07 Tetor 2015 - e Mërkurë 11:30

“Zajednica” dëmton çdo sektor

Marrëveshja për “Zajednicën” e dezintegron Kosovën në tërësi si shtet dhe në veçanti organizimin sektorial. Sektori i shëndetësisë përmes Marrëveshjes së 25 gushtit ndahet etnikisht,…

12141640_10152997798877000_2718063074254597193_n
06 Tetor 2015 - e Martë 9:42

Aksion ndaj kryeministrit Mustafa, në Podujevë

Kryeministri Isa Mustafa, para pak minutash është gjuajtur me vezë nga aktivistët tanë në Podujevë. Policia ka arrestuar dhunshëm dy aktivistë të Lëvizjes. Isa Mustafa…

Aksione