Lajmet e fundit

 • Screenshot_7
  27 Korrik 2016 - E mërkurë 11:08

  Ankesë kundër vendimit për refuzim të hyrjes në Kosovë

  Më poshtë mund të gjeni tekstin e Ankesës së dorëzuar nga Koordinatorja e Komiteteve të Lëvizjes VETEVENDOSJE!, Dejona Mihali, e perfaqëzuar nga Avokati Tomë Gashi, kundër Vendimit për…

  Lexo me shume
 • Lapidari
  26 Korrik 2016 - E martë 9:15

  Pesë vite nga vrasja e Enver Zymberit, vrasësit e tij ende të lirë

  Një delegacion i Lëvizjes VETËVENDOSJE! bëri homazhe pranë lapidarit të Heroit Enver Zymberi, policit të  vrarë nga strukturat kriminale ilegale të Serbisë në veri të Kosovës me…

  Lexo me shume
 • LVV_2505
  24 Korrik 2016 - E diel 5:21

  Zgjedhet struktura e re udhëheqëse e Lëvizjes VETËVENDOSJE!

  Sot u mbajt mbledhja e III-të zgjedhore e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes VETËVENDOSJE! Kjo mbledhje ishte njëkohësisht edhe përmbyllje e procesit të brendshëm zgjedhor…

  Lexo me shume
 • LVV_2468
  24 Korrik 2016 - E diel 10:15

  Fjalimi i Visar Ymerit në mbledhjen e III-të zgjedhore të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes VETËVENDOSJE!

  Të dashur aktiviste dhe aktivistë   Të nderuar anëtare dhe anëtarë të deleguar nga qendrat në Këshillin e Përgjithshëm të Lëvizjes VETËVENDOSJE! Të respektuar gazetarë…

  Lexo me shume
 • babai_1469265921-1284213
  23 Korrik 2016 - E shtunë 12:16

  Dhimbje për viktimat e Mynihut

  Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe aktivistët e saj dëshirojnë t’i shprehin ngushëllime familjarëve të viktimave të aktit të dhunshëm e kriminal që ndodhi dje në Mynih. Mes…

  Lexo me shume

Lajmet

LVV_1206
17 Korrik 2016 - E diel 4:49

Jemi gati për përgjegjësi dhe ndryshime

Delegatët e Këshillit të Qendrës së Prishtinës së Lëvizjes VETËVENDOSJE!, kanë mbajtur sot mbledhjen e radhës në të cilën janë zgjedhur strukturat e reja: Kryesia…

Aksione