Lajmet e fundit

 • IMG_0341
  09 Shkurt 2016 - e Martë 6:55

  ​Nuk mund të vijohet me tekste të kohës së Millosheviqit në Preshevë e në Kosovë

  Librat në gjuhën shqipe duhet të lejohen në Luginën e Preshevës kurse institucionet shkollore të cilat mësojnë në gjuhën serbe në Kosovë të mos drejtohen…

  Lexo me shume
 • IMG_7749
  08 Shkurt 2016 - e Hënë 3:25

  Zgjidhja vjen përmes vullnetit të qytetarëve për ndryshim

  Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Visar Ymeri, mbajti sot konferencë për media ku foli për zhvillimet e fundit politike në Kosovë. Ai tha se sot edhe…

  Lexo me shume

Lajmet

12496190_950573121680146_8032443507678102117_o
05 Shkurt 2016 - e Premte 7:38

Gratë në Malishevë mobilizohen për 17 shkurt

Subjektet opozitare kanë mbajtur tubimin e radhës mobilizues me gra Këtë herë takimi ishte në Malishevë ku salla ishte e mbushur plot nga të pranishmet…

DSC_8567
05 Shkurt 2016 - e Premte 11:28

Klinë: Të dënohet Kryetari Sokol Bashota

Dje me urdhër të prokurorisë speciale të Kosovës është bastisur Komuna e Klinës dhe shtëpia e Kryetarit Bashota. Ky veprim ka ardhur si rezultat i…

Ura-e-ibrit-Mitrovice
04 Shkurt 2016 - e Enjte 3:28

Qendra e Mitrovicës: Drejtësia e munguar

Nezir Voca, Shqipe Voca, Niman Sejdiu, Bashkim Rrukeci, Sebiha Abrashi, qytetarja boshnjakje Selime Berisha, Muharrem Sokoli, Nderim Ajeti, Nerimane Xhaka dhe Remzije Canhasi ishin vrarë…

Aksione