Lajmet e fundit

 • _MG_2821
  14 Prill 2014 - e Hënë 5:19

  Takim me Përfaqësuesin Special të BE-së në Kosovë, Samuel Zhbogar

  Sot kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE! Albin Kurti, dhe nënkryetarja Aida Dërguti, pritën në takim z. Samuel  Zhbogar, Përfaqësues Special i BE-së për Kosovë, i  shoqëruar…

  Lexo me shume
 • vetevendosje_logo
  14 Prill 2014 - e Hënë 11:18

  Mehmet Loci nuk i është bashkuar Lëvizjes VETËVENDOSJE!

  Reagim ndaj shpifjes së publikuar pak kohë më parë nga portalet Dita Press dhe Gazeta Express Njoftojmë opinionin publik se lajmi i publikuar pak kohë…

  Lexo me shume
 • _MG_2116
  13 Prill 2014 - e Dielë 1:52

  Alternativa e VETËVENDOSJE!-s për Kosovën, për shoqërinë, për kombin

  Fjalimi i Albin Kurtit në mbledhjen e XIV të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes VETËVENDOSJE! Të nderuar delegatë të Këshillit të Përgjithshëm të lëvizjes VETËVENDOSJE!,…

  Lexo me shume
 • _MG_0674
  11 Prill 2014 - e Premte 12:20

  Tendenca për krijim të Tribunalit, tendencë për dëmtim të imazhit të Kosovës

  Prononcimi i Albin Kurtit pas takimit me Presidenten e Republikës, Atifete Jahjaga Takimin që zhvilluam tash me zonjën presidente, Atifete Jahjaga, kishte të bënte me…

  Lexo me shume
 • _MG_9476
  04 Prill 2014 - e Premte 1:49

  Modeli i ri qeverisjes – zhvillim i ri për Prishtinën

  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, së bashku me ekipin qeverisës, prezantuan sot raportin e punës të 100 ditëve të para të qeverisjes në…

  Lexo me shume
 • vetevendosje_logo
  04 Prill 2014 - e Premte 12:23

  Sulmi i Qeverisë Thaçi ndaj Teatrit të Kosovës

  Komiteti për Kulturë dhe Art në Lëvizjen VETËVENDOSJE! po ndjek me shqetësim situatën e fundit të krijuar në Teatrin Kombëtar, pas zgjedhjes së drejtorit të…

  Lexo me shume

Lajmet

Aksione