Lajmet e fundit

 • Punetoret-e-rafinerise-se-perpunimit-te-naftes-bruto-ne-Ballsh-gjate-nje-proteste-para-godines-se-Kryeministrise-si-pasoje-e-mospageses-se-tyre-prej-nente-muajsh.2-1-625x420
  21 Maj 2016 - E shtunë 12:53

  Solidarizim me protestën e Naftëtarëve në Shqipëri

  Dekadave të fundit si në Kosovë ashtu dhe në Shqipëri, qeveritë kryesisht me orientim nga privatizimi i shpejtë dhe i lirë, shitën pa u menduar…

  Lexo me shume
 • LVV_8756 copy
  17 Maj 2016 - E martë 1:44

  Nga Tribuna: “Ura mbi Ibër”

  Lëvizja VETËVENDOSJE! në bashkëpunim me Komunën e Mitrovicës organizuan sot tribunë ku u fol për problemin e barrikadës mbi Urën e Ibrit dhe për kushtet…

  Lexo me shume

Lajmet

1327331742
26 Maj 2016 - E enjte 9:57

Kundër faljes së tokave Manastirit të Deçanit

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Deçan kundërshton vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me pronat e ndara për manastirin e Deçanit dhe njëherit përkrahë deklaratën e…

DSC_0268
19 Maj 2016 - E enjte 1:33

Gjilan: Gjendje alarmante në Spitalin Regjional

Në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit pacientët përveç që kanë mungesë të barnave ata po ballafaqohen edhe me mungesë te sigurisë. Po ashtu edhe personeli…

IMG_0550
15 Maj 2016 - E diel 1:49

Lëvizja i fton gratë për zgjedhjet e brendshme

Gratë duhet të angazhohen politikisht per ta ndryshuar raportin e pabarazisë në shoqëri. Lëvizja VETËVENDOSJE! i fton ato që të bëhen pjesë e procesit zgjedhor…

20160512_120553_001
12 Maj 2016 - E enjte 2:20

Zgjerohen radhët e VETËVENDOSJE!-s

Numri i përkrahësve, anëtarëve dhe aktivistëve të VETËVENDOSJE!-s po rritet nga dita në ditë. Kjo po ndodh për shkak të konceptit; Alternativës Qeverisëse; angazhimit konsistent…

13217027_10153391802587000_5614286876631797407_o
09 Maj 2016 - E hënë 2:34

9 Maji – Dita e Evropës

71 vite më parë, më 9 Maj 1945, në kontinentin e Evropës përfundoi lufta më e përgjakshme që kishte parë njerëzimi ndonjë herë – lufta…

Aksione