Lajmet e fundit

  • LVV_7951
    28 Qershor 2016 - E martë 4:49

    Dënojmë shkeljen e territorit dhe vjedhjen tinëzare të Policisë së Malit të Zi

    Nga portalet mësuam që Policia e Malit të Zi e paska hequr tabelën “Mirësevini në Republikën e Kosovës” (në tri gjuhë) dhe flamurin kombëtar shqiptar…

    Lexo me shume

Lajmet

vetevendosje_logo
29 Qershor 2016 - E mërkurë 9:26

Telegram ngushëllimi

Jemi të tronditur me sulmet e mbrëmshme në Stamboll. Lëvizja VETËVENDOSJE! u shpreh ngushëllime familjeve të viktimave dhe gjithë popullit turk. Vrasja e njerëzve të…

13319739_630403843792739_7110742096894461481_n
28 Qershor 2016 - E martë 2:56

Themelohet qendra e VETËVENDOSJE!-s në Suedi

Të shtunën, më 25 qershor, Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Suedi organizoi zgjedhjet e brendshme për kryetar të Qendrës, me ç’rast znj. Lirije Latifi fitoi…

V
26 Qershor 2016 - E diel 11:28

Ferizaj: Reagim lidhur me rastin në fshatin Pojatë

Dje rreth orës 20:45 në fshatin Pojatë tek shkolla fillore “Abetarja”, një grupi aktivistësh të Lëvizjes VETËVENDOSJE! si dhe anëtarëve të saj nga fshati Pojatë,…

Aksione