Lajmet e fundit

  • IMG_2453
    29 Nëntor 2015 - e Dielë 2:45

    Sa më shumë qeveria do të jetë polici, populli do të jetë vullnet për liri

    Shteti po i përgjigjet qytetarit me polici. Kjo u tha gjatë konferencës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! ku folën Kryetari Visar Ymeri dhe nënkryetari Driton Çaushi. “Manifestimi…

    Lexo me shume

Lajmet

1
28 Nëntor 2015 - e Shtunë 8:34

Të lënduarit prej dhunës policore

Përdorimi i forcës së qindra policëve kundër aktivistëve të VETËVENDOSJE!-s ka shkaktuar dhjetëra të lënduar. Sipas raportimeve që i kemi nga brenda ambienteve të policisë,…

20151128161017_IMG_8747 (1)
28 Nëntor 2015 - e Shtunë 5:19

Ditën e festës pushteti e ktheu në ditë të dhunës

Qytetarë të Kosovës, mbështetës të Opozitës së Bashkuar, bashkëkombas të nderuar. Pjesëmarrja e mbi 35.000 qytetarëve në Manifestimin për Republikën shkoi paqësisht, siç  ishte planifikuar….

DSC_1236
28 Nëntor 2015 - e Shtunë 1:31

Mbi 35 mijë pjesëmarrës në manifestim

Sapo ka nisur Manifestimi për Republikën. Sipas të dhënave të sakta të pjesëmarrësve që janë paraqitur tek strukturat tona, në këtë protestë pjesëmarrja është si…

DSC_2598
28 Nëntor 2015 - e Shtunë 12:58

Të manifestojmë për Republikën!

Sot, Prishtina do të mbushet me qytetarë që e duan Republikën të pandarë dhe sovrane. Dhjetëra mijëra janë nisur nga të gjitha komunat e Kosovës….

DSC_5236
28 Nëntor 2015 - e Shtunë 12:57

Adem Jashari mbetet mësuesi kryesor i historisë tonë

Një delegacioni i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, i përbërë nga Kryetari Visar Ymeri, Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, Nënkryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës…

Aksione