Lajmet e fundit

 • 12141640_10152997798877000_2718063074254597193_n
  06 Tetor 2015 - e Martë 9:42

  Aksion ndaj kryeministrit Mustafa, në Podujevë

  Kryeministri Isa Mustafa, para pak minutash është gjuajtur me vezë nga aktivistët tanë në Podujevë. Policia ka arrestuar dhunshëm dy aktivistë të Lëvizjes. Isa Mustafa…

  Lexo me shume
 • Zajednica_flyer_A5_press-02
  01 Tetor 2015 - e Enjte 11:08

  Mërgimtarët nga Gjermania kundër “Zajednicës”

  Në suaza të komunikimit të ndërsjellë si përfaqësues të mërgatës shqiptare, më 27 shtator në Hannover të Gjermanisë, një delegacion përfaqësues i Kryesisë së Qendrës…

  Lexo me shume
 • kuvendi_malisheve
  30 Shtator 2015 - e Mërkurë 1:13

  Komuna e Malishevës kundër “Zajednicës”

  Lëvizja VETËVENDOSJE! Qendra në Malishevë sot në mbledhjen e Kuvendit Komunal të Malishevës, ka propozuar një deklaratë e cila kundërshton marrëveshjen e arritur në Bruksel…

  Lexo me shume
 • 20150928_125835(0)-3
  28 Shtator 2015 - e Hënë 2:20

  Në Tiranë diskutohet për dëmet e mëdha të marrëveshjeve me Serbinë

  Sot, Lëvizja VETËVENDOSJE! organizoi në Tiranë një tryezë publike me gazetarë, analistë dhe profesorë lidhur me pasojat e marrëveshjeve të fundit me Serbinë që çojnë…

  Lexo me shume
 • THIRRJE PËR VULLNETARË
  25 Shtator 2015 - e Premte 2:32

  THIRRJE PËR VULLNETARË

  Të dashur qytetarë të Republikës, Republika jonë është në rrezik. Shteti është kapur nga njerëzit e korruptuar, që për ta ruajtur pushtetin e tyre po…

  Lexo me shume

Lajmet

vetevendosje_logo
24 Shtator 2015 - e Enjte 9:01

Me fat Kurban Bajrami!

Lëvizja VETËVENDOSJE! ua uron gjithë besimtarëve myslimanë festën e Kurban Bajramit. Në këtë festë religjioze përkujtohet dhe festohet rruga e gjatë dhe e vështirë drejt…

vetevendosje_logo
22 Shtator 2015 - e Martë 1:39

Thirrje për mbrojtje të Republikës

Pushteti po përgatitet që pas 20 minutash të intervenojë për t’i larguar dhunshëm dhe me polici deputetët e opozitës nga Kuvendi. Ftojmë të gjithë mbështetësit…

22
22 Shtator 2015 - e Martë 11:23

Demantim

Lajmi i portalit “Gazetaexpress” se “Hashim Thaçi ishte në sallë, por VV nuk guxoi ta gjuaj me ve”, është i pavërtetë, tendencioz dhe i ndikuar…

Aksione