Lajme

Zgjedh vitin

vv
24 Shkurt 2017 - E premte 2:56
Beqir Kalludra e Abdurrahim Islami vendosin edhe për dy muaj padrejtësi ndaj aktivistëve

Pas gjysmë viti të vuajtjes së arrestit shtëpiak, Gjykata ka vendosur që ta vazhdojë edhe për dy muaj masën e arrestit shtëpiak për katër aktivistët…

glaukkonjufca
20 Shkurt 2017 - E hënë 2:56

Takim me eurodeputeten Tanja Fajon

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Glauk Konjufca, me kërkesën e znj. Tanja Fajon, eurodeputete dhe raportuese për liberalizimin e vizave për Kosovën në…

tirane
10 Shkurt 2017 - E premte 5:44

Dokumentari i 10 Shkurtit shfaqet edhe në Tiranë

Nesër, e shtunë 11 shkurt, ora 12:30, Tiranë në hapësirat e Teatri i Metropolit – salla Çehov, shfaqet dokumentari ”10 Shkurti”. Pas shfaqjes së këtij…

16
10 Shkurt 2017 - E premte 5:35

Ekspozitë me imazhet e 10 shkurtit 2007

Imazhet e demonstratës së 10 Shkurtit 2007 kanë mbetur të paharrueshme për këdo që i ka parë. Dhjetëra fotografi të kësaj demonstrate u prezantuan sot…

aktiviteti
09 Shkurt 2017 - E enjte 11:06

10 Shkurti – 10 vite pas

10 Shkurti hyri në historinë e vonë të popullit tonë si dita kur u kundërshtua imponimi politik prej Planit të Ahtisaarit dhe ku u shpreh…

Dritero Agolli portrete, Tirane  Albania
04 Shkurt 2017 - E shtunë 9:22

Telegram ngushëllimi

Dritëro Agolli, vjershëtari i dashur prej popullit, është shuar. Sa e sa rima të tij, me atë tingëllimën e njohur, janë përsëritur si fabula prej…

nol
28 Janar 2017 - E shtunë 7:59

Arrestohet aktivisti Nol Nushi

Në kohën kur Serbia ka rritur provokimet ndaj Republikës së Kosovës, duke kërcënuar edhe me luftë, pushteti kriminal përndjek dhe arreston aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE!….