Lajmet Nga Qendrat

Zgjedh vitin

V
14 Shkurt 2017 - E martë 3:37
Qendra Fushë Kosovë: Komuna ndalon qasjen në dokumente publike për t`i fshehur gjurmët e korrupcionit

Që nga  fillimi i mandatit,  puna e ekzekutivit në Komunën  e Fushë Kosovës  është shoqëruar me parregullsi të shumta dhe në vazhdimësi  është  shkelur Ligji…

fushekosova
24 Dhjetor 2016 - E shtunë 10:53

Qendra Fushë Kosovë:

Aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! Qendra në Fushë Kosovë, përmes aksionit simbolik “Dështimet e qeverisjes lokale të Fushë Kosovës” shpërfaqën edhe një herë mendësinë korruptive, keqpërdorimet…

dsc_0746
09 Dhjetor 2016 - E premte 4:34

Qendra Gjilan: Mbi gjendjen e arsimit në Gjilan

Çështje e Arsimit në kuadër programit politik të Lëvizjes Vetëvendosje zë një vend të veçantë, prandaj në radhë të parë theksin kryesor e vë në…

V
04 Tetor 2016 - E martë 3:16

Kërcënimet nuk na zmbrapsin

Pas denoncimeve që anëtarët e Kuvendit Komunal të Shtimes nga radhët e Lëvizjes VETEVENDOSJE!  kanë bërë për keqpërdorimet e kryetarit të Komunës së Shtimes, Naim…

IMG_1821
07 Shtator 2016 - E mërkurë 2:40

Qendra Prishtinë: Libra dhuratë bibliotekës së re

Lëvizja VETËVENDOSJE! sot dhuroi një shumë simbolike librash dhe gjithë arkivin e saj të gazetave ditore të arkivuara ndër vite Bibliotekës “Hivzi Sylejmani”, objekti i…

protesta-ne-bruksel3
31 Gusht 2016 - E mërkurë 2:49

Në përkrahje të protestës së 1 shtatorit

Po bëhen gati dy dekada prej kur Kosova u çlirua nga pushtuesi serb, dhe në vend se Kosova të zhvillohej dhe të ofronte mirëqenie, punë…

LVV_7951
31 Gusht 2016 - E mërkurë 2:38

Mërgata shqiptare në Gjermani mbështet 1 shtatorin

Mërgata shqiptare në Gjermani kundërshton imponimin e versionit të tanishëm të demarkacionit me Malin e Zi Ne, si një pjesë përfaqësuese të mërgatës shqiptare në…