26 07 2019

Homazhe për Imer Alushanin

Kryetari i VETËVENDOSJE!-s Albin Kurti me deputetët e Lëvizjes Albulena Haxhiu, Rexhep Selimi, Arbërie Nagavci, Shemsi Syla dhe Xhelal Sveçla sot ishin për homazhe edhe te varri i dëshmorit Imer Alushani në Kleçkë, ku vendosën lule të freskëta, me rastin e 21 vjetorit të rënies. Bashkë me ta ishin edhe kryetari i Qendrës së Drenasit, Shemsi Elezi, veprimtari Enver Dugolli, publicisti Zeqir Bekolli etj.

Imer Alushani ishte luftëtar trim i UÇK-së i cili ra heroikisht në betejën e Grykës së Llapushnikut më 26 korrik 1998.

Kontribo