25 11 2015

Për Republikën

Aktivistët e opozitës së bashkuar vendosën sot mbi rrethojat e Qeverisë mbishkrimin “PËR REPUBLIKËN”.

Përgjatë këtij aktiviteti, Nënkryetarja e VETËVENDOSJE!-s, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, deputetja e AAK-së Time Kadriaj, si dhe Kryetari i degës së Nismës në Prishtinë, Shyqyri Bytyqi, u bën thirrje të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës që të bashkohen në manifestimin paqësor për Republikën dhe në kundërshtim të “Zajednicës” si dhe demarkacionit me Malin e Zi.

Manifestimi mbahet më 28 nëntor, në ora 14:00, në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

Lëvizja VETËVENDOSJE!
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës
NISMA për Kosovën

Kontribo