29 11 2019

28 Nëntor – Homazhe te busti i Ismail Qemalit.

Sot, në shënimin e datës që na kujton ndjenjën e përbashkët të krenarisë dhe përgjegjësisë, ditën e flamurit dhe të shpalljes së pavarësisë, Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE! Albin Kurti, së bashku me deputetët, anëtarët e kryesisë dhe aktivistët e Lëvizjes bëri homazhe te busti i Ismail Qemalit në Prishtinë.

Kontribo