28 11 2017

Homazhe dhe vizita në nderim të dëshmorëve dhe të figurave kombëtare, me rastin e Ditës së Flamurit – 28 Nëntorit.

Një delegacion i Lëvizjes VETËVENDOSJE! i kryesuar nga kryetari Visar Ymeri ka bërë sot homazhe dhe vizita në nderim të dëshmorëve dhe të figurave kombëtare, me rastin e Ditës së Flamurit – 28 Nëntorit.

Janë bërë homazhe te Kompleksi Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, vizitë te familja Jashari dhe tek vendi i daljes publike të UÇK-së në Llaushë, si dhe është vizituar familjen e mësuesit të vrarë, Halit Geci.

Në Prishtinë janë bërë nderime te Varrezat e dëshmorëve, Shtatorja e Ismail Qemalit, ajo e Zahir Pajazitit, tek Pllaka e Mon Balajt dhe Arben Xheladinit, si dhe te busti i dëshmorit Isa Kastrati.

Delegacioni i Lëvizjes VETËVENDOSJE! bëri homazhe edhe te varri i dëshmorit më të ri të kombit, Astrit Dehari.

Kjo datë, ky flamur na obligon ne, si komb e shoqëri të angazhohemi çdo ditë për ndërtimin e një shoqërie të lirë dhe të drejtë, e komb të bashkuar. Jo vetëm si synim i së kaluarës, por edhe si projekt i së ardhmes.

Lavdi Dëshmorëve të Kombit!

Gëzuar Festën, Ditën e Flamurit!

Kontribo