16 01 2021

Kontaktet në Qendrat tona për asistencë për votimin nga Mërgata

Regjistrimi për votim nga Mërgata po vazhdon. Inkurajojmë bashkatdhetarët që të regjistrohen sa më shumë deri më datë 21 janar, në mënyrë që ta kenë të drejtën e votës nga mërgata mes datës 2-10 shkurt.

Më poshtë kemi shënuar kontaktet e aktivistëve tanë të cilët janë vënë në dispozicion për asistencë në rast se u paraqitet ndonjë vështirësi, të cilët gjinden në Gjermani, Zvicër, Austri, Angli, Belgjikë, Suedi, Norvegji, Danimarkë, Itali, SHBA dhe Australi.

Kontaktet janë këto:

Gjermani:

https://www.facebook.com/lvvgjermani/posts/3846918942039292

Köln
Nasuf Bajrami – Tel.: 01743416125
Visar Bakolli – 015229725187

Çdo ditë nga ora 10:00-20:00

_____________

Fröndenberg

Arben Abazi – Tel.: 01721626278
Bismarckstraße 1, 58730 Fröndenberg/Ruhr

Çdo ditë përveç të martës nga ora 17:00-21:00
______________

Dortmund

Arsim Haziri – Tel.: 01729169175
Ermal Muharremi – Tel.: 017673223796
Fonefix Dortmund
Lessingstrasse 66,
44147 Dortmund

Nga e hëna deri të premten nga ora 18:00-22:00
Të shtunën dhe të dielen nga ora 09:00-22:00
______________

Bielefeld

Blerim Kelmendi – Tel.: +4917632909278 +491799382117
Lindenstraße 29
Schloß Holte – Stokenbrock
33758 Bielefeld

Çdo ditë përveç të martës 17:00-21:00
_____________

München

Faton Gajtani – Tel.: 01708026690
Amalienstr. 18
80333 München

Orari: 
Të premtën në ora 16:00-19:00
Të shtunën në ora 15:00-19:00
Të hënen në ora 16:00-18:00
______________

Gelsenkirchen

Afrim Aziri – Tel.: 01638700062
Augustastr. 26 
45879 Gelsenkirchen

Çdo ditë nga ora 10:00-18:00
_____________

Stuttgart-Möhringen

Naim Sheremeti – Tel.: 01797425361
Aurelia Restaurant
Filderbahnstr 28
(Eingang Richterstr. 2)
70567 Stuttgart-Möhringen

Çdo ditë nga ora 15:00-19:30
_____________

Stuttgart 

Besim Ferizaj – Tel.: 017623253589
Hauptstraße 114 
Winnenden (Periferi të Stuttgartit)

Çdo ditë nga ora 15:00-19:30
____________

Hagen

Haki Hasani – Tel.: 01796824544
Haldener Straße 50a
58095 Hagen

Çdo ditë nga ora 11:00-15:00 dhe nga ora 17:00-22:00
______________

Berlin – Charlottenburg

Besart Simnica – Tel.: +49 171 6763480
10625 Berlin – Charlottenburg
Leibnitzstr. 103

Orari: 
E enjte: 18:00 – 20:00
E premte: 13:00 – 21:00
E shtunë: 14:00 – 20:00
E dielë: 14:00 – 20:00
E hënë: 18:00 – 20:00
E martë: 18:00 – 20:00
E mërkurë: 18:00 – 20:00
E enjte: 18:00 – 20:00
______________

Berlin – Lankwitz

Albion Visoka – Tel.: +49 176 62884325
Pizzeria Ceeser’s, Birkbuschstr. 47
12167 Berlin – Lankwitz

Orari:
E enjte: 12:00 – 20:00
E premte: 12:00 – 20:00
E shtunë: –
E dielë: 12:00 – 20:00
E hënë: 12:00 – 20:00
E martë: –
E mërkurë: 12:00 – 20:00
E enjte: 12:00 – 20:00

__________________________
__________________________

Numrat kontaktues nga Gjermania:

Burim Krasniqi – Tel.: +49 173 6955926
Oberhausen (Nordrhein-Westfalen)
______

Andamion Osmani – Tel.: +491723095943
79098 Freiburg im Breisgau 
______

Afërdita Hoti – Tel.: +49 176 63116086
Bonn
______

Shaip Pacolli – Tel.: +4915738870162
21337 Lüneburg (Niedersachsen)
______

Sokol Miftari – Tel.: +4917626044323
24109 Kiel (Schleswig-Holstein)
______

Ardian Abazi – Tel.: +4917657803392
58119 Iserlohn  (Nordrhein-Westfalen)
______

Blerim Kelmendi – Tel.: +4917632909278
33647 Bielefeld (Nordrhein-Westfalen)
______

Beqir Morina – Tel.: +4917663266925
54634 Bitburg (Rheinland-Pfalz)
______

Jahjah Salihu – Tel.: +4917648176606
23843 Bad Oldesloe (Schleswig-Holstein)
______

Arben Krasniqi – Tel.: +4915112730026
59846 Sundern (Nordrhein-Westfalen) 
______

Afrim Salihu – Tel.: +4915203743431
68723 Schwetzingen  (Baden-Württemberg)
______

Veli Hyseni – Tel.: +4915255737118
74072 Heilbronn  (Baden-Württemberg)
______

Betim Zeqiri – Tel.: +4917641784735
60306 Frankfurt am Main (Hessen)
______

Zarif Islami – Tel.: +4915253371448
63739 Aschaffenburg  (Bayern)
______

Edmond Mehaj – Tel.: 01729141873 
Berlin
______

Leke Bekaj – Tel.: 017663455139
Berlin
______

Fitim Cimili – Tel.: 017670062549
Magdeburg
______

Albin Gashi – Tel.: +4917679062728
83022 Rosenheim  (Bayern)
______

Hysni Krasniqi – Tel.: +4917622991480
84034 Landshut (Bayern)
_______

Faton Idrizaj  Tel.: +4915173022640
84130 Dingolfing (Bayern)
______

Armelind Krmemi – Tel.: +4917632998700
89073 Ulm (Baden-Württemberg)
______

Gazmend Binakaj – Tel.: +491749343077
89312 Günzburg (Bayern)
______

Faton Selmani – Tel.: +491721731146
90402 Nürnberg (Bayern)
______

Sinan Asllani – Tel.: +491759412121
92224 Amberg (Bayern)
______

Sulejman Durguti – Tel.: +49 1577 4617462
Essen (Nordrhein-Westfalen)
______

Vesel Berisha – Tel.: +49 176 62397892
Velbert (Nordrhein-Westfalen)
______

Mirlind Krasniqin – Tel.: +49 171 5114248
Metzingen/ Reutlingen (Baden-Württemberg)
______

Erduan Bytyqi – Tel.: +491778760541
93047 Regensburg (Bayern)
______

Visar Orlishta – Tel.: 015738946390
Tübingen (Baden-Württemberg)
______

Mehmet Ukaj – Tel.:+4915170050924
Karlsruhe (Baden-Württemberg)
______

Ardi Bello – Tel.: +491629826977 (Whatsapp, Viber)
Hamburg
______


Irjad Ajvazi – Tel.: +491606390021
Hamburg
______ 

Elhami Memedi – Tel.: +4917642964353 (Whatsapp, Viber; nga ora 21:00
Hamburg
______

Arbër Bytyqi – Tel.: +4915972072 (Whatsapp)
Hamburg
______

Irfan Demiri – Tel.: +491726005724
Köln

Zvicër:

https://novart.biz/vv-zvicer/?fbclid=IwAR3bTeXP8SW27a8gsK5pmMKYvj_Gzkq7EIl3W1hhua8pr6bOmTTR4xPt0-s

Aargau

Spanca Gmbh
Bekim Hoti:

Oltnerstrasse 37
5012 Schönenwerd
+41765059488
+41768044464
[email protected]
E Hëne – Premte 18:00 – 21:00
E Shtunë – e Dielë 10:00 – 17:00


Restaurant Hirschen
Besim Musliu
Dottikerstrasse 10
5611 Anglikon
0791381717
0784040000
E Hëne – Premte 18:00 – 21:00
E Shtunë – e Dielë 10:00 – 17:00

Alte Zürcherstrasse 24,
5432 Neuenhof
0786554788
0764277454
E Hëne – Premte 18:00 – 21:00
E Shtunë – e Dielë 10:00 – 17:00

Hochhaus 7 / Shopping Center 7
(hyrja para Swarowski)
8975 Spreitenbach
Tel. 076 327 76 36
Tel. 078 806 59 57
[email protected]
[email protected]
E Hëne – Premte 15:00 – 21:00
E Shtunë – e Dielë 13:00 – 18:00

Reinach / Menziken
Restaurant Löwen
Löwenstrasse 1
5736 Pfeffikon
0765796005
0794580499
E Shtunë – e Dielë 13:00 – 18:00 

Nderim Ibrahimi
Hauptstrasse 119b
5070 Frick AG
+41799501439
[email protected]
Çdo ditë 12.00 – 21.00

Rexhep Neziri
Rosenweg 9
4303 Kaiseraugst
+41797476844
Te hënen- marten 08:00-16:50
Te merkure 08:00-21:00
Te ejte-premte 12:30-17:00
Te shtune 08:00-13:00
E diele 08:00-21:00

Gezim Gashi
Eschenmatzstrasse 11 
4313 Möhlin 
+41767299071 
[email protected]

Basel

Hysen Metaj
KFZ-Service HAMZA
Schildgasse 15A
79618 Rheinfelden / Gjermani
+491633883399
+41762633631
Orari
E Hëne-Premte 17:00-19:30
E Shtune / E Diele 10:00-19:30

Blerim Sadrija
Muttenzerstrasse 84
4133 Pratteln BL
+41 76 201 55 66
Diteve te punes nga 17:00 deri në 21:00h
Vikend 12:00h deri në 18:00h

Rexhep Neziri
Rosenweg 9
4303 Kaiseraugst
+41 79 747 68 44
Te hënen- marten 08:00-16:50
Te merkure 08:00-21:00
Te ejte-premte 12:30-17:00
Te shtune 08:00-13:00
E diele 08:00-21:00

Nderim Ibrahimi
Hauptstrasse 119b
5070 Frick AG
+41799501439
[email protected]
Çdo ditë 12.00 – 21.00

Gezim Gashi
Eschenmatzstrasse 11
4313 Möhlin
+41767299071
[email protected]


Visar Gashi
Henric Petri-Strasse 10
4010 Basel
Nga 18.-21. Janar në këtë adresë
Margarethenstrasse 45
4053 Basel
+41765450857

Pikë Mobile për BL/Sissach
Znj. Besmira
+41768054532
çdo ditë pas Orë 17.00h

Bern

Lugina Verischerungen GmbH
Bümplizstrasse 176
3018 Bern
076 477 72 95
E hënë-e shtune: 10:00-18:00

Delta Treuhand & Versicherung GmbH,
Neuengasse 5
3011 Bern
031 311 44 44
079 572 11 11
E hënë-e shtune: 10:00-18:00

Freiburgstrasse 524
3172 Niderwangen
078 816 71 81
079 424 10 68
E hënë-e premte: 17:00-19:30
E shtune/e diele: 10:00-20:00

Xtra Versicherungen GmbH
Güterstrasse 12
2503 Biel (afër Unies në Biel)
078 933 07 60
E hënë-e shtune: 10:00-19:00

Besnik Bektashi
Solothurnstrasse 68
4702 Oensingen
076 712 08 48
Cdo ditë: 18:00-22:00

Rexhepi AG
Kammistrasse 11
3800 Interlaken Rampe E
076 445 20 20
[email protected]
0791023210
[email protected]

Delta Garage
Rugenstrasse 65
3800 Matten bei Interlaken
0766024758
[email protected]
0797693670
[email protected]
0791023210
[email protected]

Garage Selimi
Lengenmattenweg 18
3852 Ringgenberg
0792469057
[email protected]
0791023210
[email protected]

Freiburg

iDimmobilier SA 
Rue de Vevey 48 
1630 Bulle
079 154 11 22 2
[email protected]
+41 79 960 39 21
[email protected]

Iliria Trading Sàrl
Route de Villars 37 (Parc Hotel)
1700 Fribourg 
026 323 47 42 / 079 634 64 99
[email protected]

Route des Taconnets 5
1762 Givisiez
079 638 60 80
[email protected]
+41 79 300 45 23
[email protected]

bj Electricité Sàrl
Route du Petit-Moncor 14
1752 Villars-sur-Glâne

Orari
Hënë-Premte 17:00 – 20:00
Shtune-Diele 9:00 -16:00

+41 79 300 45 23
[email protected]

Gjeneve

Auto Ecole Lemanique
Rue de Lyon 16
1201 Genève
Kontakt
+41 76 693 48 89
+41 79 647 70 56
Gjatë javës 09:00-17:00
Shtune 14:00-20:00
E dielë 09:00-19:00

Promenade des Artisans 30
Meyrin, Isol – Coupefeu
+41 79 102 13 88
+41 79 526 13 33
Gjatë javes 17:00-20:00
E shtuë 09:00-19:00
E dielë 09:00-19:00

Luzern

Restaurant Löwen
Löwenstrasse 1
5736 Pfeffikon
0765796005
0794580499
E shtunë, e dielë
13:00-18:00

Conficienda AG
Grundstrasse 16
6343 Rotkreuz
079 684 03 90
E dielle
10:00 – 19:00

St. Gallen

Trubenhofstrasse 30
9424 Rheineck
076 822 10 39
[email protected]
çdo ditë nga ora 17.00-23.00
e Shtunë dhe e Dielë 10.00-23.00


Grossackerstrassse 1
9000 St.Gallen
078 960 25 69
[email protected]
çdo ditë nga ora 10.00-16.00
e Shtunë dhe e Dielë 10.00 -16.00

Heinrich-Federerstrasse 2
9500 Wil
076 288 88 66
[email protected]
çdo ditë nga ora 18.00-21.00
E Shtunë dhe e Dielë 13.00-18.00

Stadtbühlstrasse 4
9200 Gossau Sg
076 335 90 20
[email protected]
E Shtunë nga ora 13.00-17.00

Regjionin e Appänzellit
076 785 74 26
[email protected]

Regjioni Buchs/Lichtenstein
+41 76 360 17 90
14:00-19:00

Regjioni Sarganserland
Täliweg 8
8887 Mels
+41 76 218 89 06
gjate javes: 18:00-24:00
fundjave 10:00-24:00

Feldbachstrasse 80,
8634 Hombrechikon 
+41 76 712 10 21 
+41 79 848 47 25 
+41 78 609 04 76 
çdo ditë 10:00-20:00

Schwyz

Regjioni Galgen/Siebnen/Bilten (SZ)
+41 79 933 96 72
08:00-22:00


Jona-Rapperswil- Uznach- Pfäffikon (SZ):
+41 76 565 84 81
+41 78 609 04 76
Gjatë javës 17:00-23:00
Fundjave 10:00-22:00

Solothurn

Solothurnstrasse 68
4702 Oensingen
+41 79 681 95 51

Spanca Gmbh
Oltnerstrasse 37
5012 Schönenwerd
+41765059488
+41768044464
[email protected]
E Hëne – Premte 18:00 – 21:00
E Shtunë – e Dielë 10:00 – 17:00

Vaud

Immo RM Construction Sàrl
Rue de la Vignette 18
1530 Payerne
0798908147
[email protected]
E Hëne – Dielën 09:00 – 21:00

Tessin

Via san Gottardo 2
6807 Taverne
+41 79 423 73 15
[email protected]
+41 76 324 05 58
[email protected]
+41 79 265 81 51
[email protected]

Zürich

Winterhurerstrasse 69
8472 Seuzach
077 536 67 77
[email protected]
Tel. 076 545 83 32
[email protected]
Orari: 18:00 – 21:00
(ditëve të punës)
Orari: 14:00 – 18:00
(vikendeve)

Wolfbühlstrasse 22
8408 Winterthur
Tel. 079 476 31 60
[email protected]
Orari: 11:00 – 14:00
(ditëve të punës)

Zentralstrasse 7
8623 Wetzikon
076 322 79 88
076 223 35 19
[email protected]
Orari: 18:00 – 21:00
(ditëve të punës)
Orari: 13:00 – 18:00
(Fundjavë)

Oberhaustrasse 72
8152 Glattbrugg
Tel.: 076 564 77 71
[email protected]
Orari: 18:00 – 20:00
(ditëve të punës)

Hugi’s Fahrschule AG
Spittelhölzlistrasse 1
8105 Regensdorf
Tel.: 079 883 65 57
[email protected]
Orari: 17:00 – 20:00
(ditëve të punës)
Orari 13:00 – 19:00
(Fundjavë)

Tränkebachstrasse 7
8712 Stäfa
+41 79 848 47 25
Orari 00:00- 24:00

Feldbachstrasse 80,
8634 Hombrechikon
+41 76 712 10 21
+41 79 848 47 25
+41 78 609 04 76
çdo ditë 10:00-20:00

Regjioni Horgen/Thalwil/Affoltern
Florastrasse 10
8134 Adliswil
+41 79 845 49 12
+41 76 558 08 01
Gjate javes 17.00-23.00,
fundjave 09.00-23.00

Rüti, Bubikon, Wald, Dürnten (ZH):
+41 78 789 7907
Orari 09:00-21:00

Austri:

VJENE:

 • Verim Mejzini – Tel: +436769163955 – Wien-Südwest
 • Ligryn Petja – Tel: +4368110495441 – Wien-Nord 
 • Shkelqim Zahiri – Tel: +436502726655 – Wien-Nord
 • Vlora Jonuzi – Tel: +436766483864 –  Wien-südwest

__________________________

Oberösterreich-LINZ:

 • Betim Opoja – Tel: +436764288299 

Oberösterreich-SCHÄRDING

 • Ibush Ibishi – Tel: +436801556021

___________________________ 

GRAZ:

 • Enver Maxhuni – Tel: +436641778446  
 • Vjollca Galimuna – Tel: +436644372717 

___________________________

SALZBURG:

 • Fidan Balaj – Tel: +436607394074

___________________________ 

Tirol-INNSBRUCK:

 • Flamur Syla – Tel: +43 676 4904817

Angli:

https://www.facebook.com/vetevendosjebritani/posts/720309225349979
 • Arjeta ASAMATAJ: +44 7721 184620
 • Endrit METOLLI: +44 7415 326319
 • Agim MORINA: +44 7947 034118
 • Sami ISLAMI: +44 7832 328374
 • Qendrim KRASNIQI: +44 7414 559460
 • Dafina LATIFI: +44 7870806157 

Belgjike:

https://www.facebook.com/vetevendosjebelgjike/posts/2608962732728965

Antwerpen:
– Ilir Morina, +32 478 98 04 58
– Puhiza Shala, +32 488 08 68 30 (ne fundjave si dhe pas ores 18.30 gjate javes se ardhshme)
– Drini Vula, +32 485 10 31 58 (ne fundjave si dhe pas ores 18.30 gjate javes se ardhshme)
– Jonila Lluka, +32 487 55 31 15 (ne fundjave si dhe pas ores 20.00 gjate javes se ardhshme)

Bruksel:
– Lirije Zeneli, +32 470 78 22 93
– Duli Ahmeti, +32 478 70 25 90
– Shqiprim Hyseni, +32 468 03 82 99
– Gege Efendija, +32 470 22 48 14 (te dielen si dhe gjate javes pas ores 17.00)

Gent:
– Bekim Rexhaj, +32 472 55 83 67
– Agron Sabedini, +32 484 10 52 54 (ne fundjave si dhe pas ores 17.00 gjate javes se ardhshme)

Namur:
– Blerim Tershana, +32 477 30 84 39
– Erblin Shala, +32 478 23 95 54 (ne fundjave si dhe pas ores 18.30 gjate javes se ardhshme)

Liege:
– Valton Gula, +32 465 55 86 34

Hasselt:
– Besim Berisha, +32 468 10 85 80 / +32 474 13 78 04 (nese nuk funksionon numri i pare, ky i dyti prej te henes e andej)

Holande:
– Rizah Imeri, +31 610 45 30 11

Luksemburg:
– Selman Zabeli, +352 691 813 596 (pas ores 16:30)
– Genc Sinani, +352 691 774 242 (ne fundjave pas ores 22, prej te henes i lire deri ne ora 22)

Suedi:

https://www.facebook.com/vetevendosje.suedi/posts/818842538966874
 1. Regjioni Skåne

Hamdi Latifi: +46 70 739 87 52

Von Lingensväg 30, 213 71 Malmö

Çdo ditë nga ora 12:00 deri 18:00

Lokalet e Shoqatës Kosovarja

Hårdsväg 113 Malmö

Person kontaktues:

Lirije Latifi: +46 70 499 01 34

Çdo ditë nga ora 14:00 – 19:00

Igballe Morina: +46 70 051 93 89

Alrunegatan 3b, Malmö

Data prej 16/1 deri me 21/1, ora 17:00 – 20:00

Labinot Dakaj: +46 76 628 06 79

Grustagsgatan 4, 254 64 Helsingborg

Data 16/1 dhe 17/1, ora 12:00-14:00

Autotech te Shaban Juka

Syrenvägen 13, Ystad

Personat kontaktues:

 • Shaban Juka: +46 70 968 76 27
 • Xhevat Latifi: +46 73 344 47 98

Data 16/1 dhe 17/1, ora 14:00 – 16:00

Abedin Krasniqi – +46 70 780 04 50

Hantverkgatan 57B, 261 52 Landskrona

Çdo ditë prej 13/1 deri me 21/1, ora 9:00 – 14:00

Stålverksgatan 3, 302 50 Halmstad

Persona kontakues:

 • Haxhi Shabani: +46 738717900
 • Jeton Tërbunja: +46 760973812
 • Malush Krasniqi: +46 702438633
 • Faruk Hasani: +46 70 040 45 95

Data 16/1 dhe 17/1, ora 10:00 – 15:00

 • Regjioni Västra Götaland

Dardania IF

Norrby Tvärgatan 7, 50437 Borås

Person kontaktues:

Rrustem Rama: +46 72 038 02 99

Data nga 13/1 deri 16/1, ora 18:00-20:00

Flamur Musa: +46 70 755 66 85

Angereds torg 16, 424 65 Angered, Göteborg

Data 15/1 ora 16:00-19:00, data 16/1 dhe 17/1 ora 16:00 -18:00

Irfan Ferizi: +46 73 952 60 60

Repslagaregatan 8, 461 32 Trollhättan

Data 17/1, ora 12:00-19:00

Rasim Beqiri: +46 76 009 36 16

Slängom 1, 451 50 Uddevalla

Data 16/1, ora 12:00-18:00

Burim Haradinaj: +46 73 512 68 91

Albrektsvägen 122C, 603 53 Norrköping

Data 16/1 dhe 17/1, ora 16:00 – 19:00

Linköping

Persona kontaktues:

 • Fatos Durmishi: +46 73 956 16 52
 • Naim Tërbunja: +46 70 456 58 02
 • Zyrafete Loshi: +46 76 568 06 94

Data 16/1 dhe 17/1, ora 15:00- 19:00

 • Regjioni Småland

Esad Haziri: +46 76 262 96 87

Skogsnäsnäsvägen 4, 352 47 Växjö

Data 16/1 dhe 17/1, ora 12:00 – 16:00

Zenel Zeneli – +46 76 295 42 30

Oskarshamn

Data 18/1 dhe 19/1, ora 9:00 – 14:00

Hysen Aliu: +46 72 282 77 76

Jonköping

Data 16/1 ora 10:00-13:00 dhe 17/1 ora 13:00 – 17:00

 • Regjioni Blekinge

Sokol Abdullahu: +46 73 634 29 60

Norra Bellevuevägen 7, 371 61  Lyckeby

Norvegji:

 • Liridona Gashi: +4793841249
 • Egzon Velija: +4797734353
 • Kaltrina B. Lajçi: +4790261418
 • Armend Ademi: +4745811783
 • Fitim Rustaj: +4741337587
 • Nexhat Domi: +4796661660
 • Agron Qyqalla: +4745806130
 • Hektor Qyqalla: +4740062341
 • Blerim Zagragja: +4746805153
 • Liridon Krasniqi: +4797028012
 • Rukije Avdimetaj: +4790926354
 • Shefqet Avdimetaj: +4748144432 
 • Abdulla Llapjani: +4792012585
 • Arsim Ajeti: +4791863477
 • Naser Gashi: +4745252744

Danimarke:

Itali:

– Elmi Berisha, +39 3803754140, [email protected] 

– Erald Korra, +39 3292271787, [email protected]

– Ermal Lami, +39 3428208767, [email protected]

ShBA:

+1 718-427-1554

+1 608-520-9043

+1 347-740-3573

+1 929-400-7085

Australi:

Melbourne

Meriton Shabani, +61401297949

Brisbane

Shaban Elshani, +61422733353

Perth,

Mervan Derguti – +61402192076

Sydney,

 • Kujtim Dardania + 61404867949,
 • Sali Rexhepi +61472860622

Francë

Kontaktet në Qendrat tona për asistencë për votimin nga Mërgata

Regjistrimi për votim nga Mërgata po vazhdon. Inkurajojmë bashkatdhetarët që të regjistrohen sa më shumë deri më datë 21 janar, në mënyrë që ta kenë të drejtën e votës nga mërgata mes datës 2-10 shkurt.

Më poshtë kemi shënuar kontaktet e aktivistëve tanë të cilët janë vënë në dispozicion për asistencë në rast se u paraqitet ndonjë vështirësi, të cilët gjinden në Gjermani, Zvicër, Austri, Angli, Belgjikë, Suedi, Norvegji, Danimarkë, Itali, SHBA dhe Australi.

Kontaktet janë këto:

Gjermani:

https://www.facebook.com/lvvgjermani/posts/3846918942039292

Köln
Nasuf Bajrami – Tel.: 01743416125
Visar Bakolli – 015229725187

Çdo ditë nga ora 10:00-20:00

_____________

Fröndenberg

Arben Abazi – Tel.: 01721626278
Bismarckstraße 1, 58730 Fröndenberg/Ruhr

Çdo ditë përveç të martës nga ora 17:00-21:00
______________

Dortmund

Arsim Haziri – Tel.: 01729169175
Ermal Muharremi – Tel.: 017673223796
Fonefix Dortmund
Lessingstrasse 66,
44147 Dortmund

Nga e hëna deri të premten nga ora 18:00-22:00
Të shtunën dhe të dielen nga ora 09:00-22:00
______________

Bielefeld

Blerim Kelmendi – Tel.: +4917632909278 +491799382117
Lindenstraße 29
Schloß Holte – Stokenbrock
33758 Bielefeld

Çdo ditë përveç të martës 17:00-21:00
_____________

München

Faton Gajtani – Tel.: 01708026690
Amalienstr. 18
80333 München

Orari: 
Të premtën në ora 16:00-19:00
Të shtunën në ora 15:00-19:00
Të hënen në ora 16:00-18:00
______________

Gelsenkirchen

Afrim Aziri – Tel.: 01638700062
Augustastr. 26 
45879 Gelsenkirchen

Çdo ditë nga ora 10:00-18:00
_____________

Stuttgart-Möhringen

Naim Sheremeti – Tel.: 01797425361
Aurelia Restaurant
Filderbahnstr 28
(Eingang Richterstr. 2)
70567 Stuttgart-Möhringen

Çdo ditë nga ora 15:00-19:30
_____________

Stuttgart 

Besim Ferizaj – Tel.: 017623253589
Hauptstraße 114 
Winnenden (Periferi të Stuttgartit)

Çdo ditë nga ora 15:00-19:30
____________

Hagen

Haki Hasani – Tel.: 01796824544
Haldener Straße 50a
58095 Hagen

Çdo ditë nga ora 11:00-15:00 dhe nga ora 17:00-22:00
______________

Berlin – Charlottenburg

Besart Simnica – Tel.: +49 171 6763480
10625 Berlin – Charlottenburg
Leibnitzstr. 103

Orari: 
E enjte: 18:00 – 20:00
E premte: 13:00 – 21:00
E shtunë: 14:00 – 20:00
E dielë: 14:00 – 20:00
E hënë: 18:00 – 20:00
E martë: 18:00 – 20:00
E mërkurë: 18:00 – 20:00
E enjte: 18:00 – 20:00
______________

Berlin – Lankwitz

Albion Visoka – Tel.: +49 176 62884325
Pizzeria Ceeser’s, Birkbuschstr. 47
12167 Berlin – Lankwitz

Orari:
E enjte: 12:00 – 20:00
E premte: 12:00 – 20:00
E shtunë: –
E dielë: 12:00 – 20:00
E hënë: 12:00 – 20:00
E martë: –
E mërkurë: 12:00 – 20:00
E enjte: 12:00 – 20:00

__________________________
__________________________

Numrat kontaktues nga Gjermania:

Burim Krasniqi – Tel.: +49 173 6955926
Oberhausen (Nordrhein-Westfalen)
______

Andamion Osmani – Tel.: +491723095943
79098 Freiburg im Breisgau 
______

Afërdita Hoti – Tel.: +49 176 63116086
Bonn
______

Shaip Pacolli – Tel.: +4915738870162
21337 Lüneburg (Niedersachsen)
______

Sokol Miftari – Tel.: +4917626044323
24109 Kiel (Schleswig-Holstein)
______

Ardian Abazi – Tel.: +4917657803392
58119 Iserlohn  (Nordrhein-Westfalen)
______

Blerim Kelmendi – Tel.: +4917632909278
33647 Bielefeld (Nordrhein-Westfalen)
______

Beqir Morina – Tel.: +4917663266925
54634 Bitburg (Rheinland-Pfalz)
______

Jahjah Salihu – Tel.: +4917648176606
23843 Bad Oldesloe (Schleswig-Holstein)
______

Arben Krasniqi – Tel.: +4915112730026
59846 Sundern (Nordrhein-Westfalen) 
______

Afrim Salihu – Tel.: +4915203743431
68723 Schwetzingen  (Baden-Württemberg)
______

Veli Hyseni – Tel.: +4915255737118
74072 Heilbronn  (Baden-Württemberg)
______

Betim Zeqiri – Tel.: +4917641784735
60306 Frankfurt am Main (Hessen)
______

Zarif Islami – Tel.: +4915253371448
63739 Aschaffenburg  (Bayern)
______

Edmond Mehaj – Tel.: 01729141873 
Berlin
______

Leke Bekaj – Tel.: 017663455139
Berlin
______

Fitim Cimili – Tel.: 017670062549
Magdeburg
______

Albin Gashi – Tel.: +4917679062728
83022 Rosenheim  (Bayern)
______

Hysni Krasniqi – Tel.: +4917622991480
84034 Landshut (Bayern)
_______

Faton Idrizaj  Tel.: +4915173022640
84130 Dingolfing (Bayern)
______

Armelind Krmemi – Tel.: +4917632998700
89073 Ulm (Baden-Württemberg)
______

Gazmend Binakaj – Tel.: +491749343077
89312 Günzburg (Bayern)
______

Faton Selmani – Tel.: +491721731146
90402 Nürnberg (Bayern)
______

Sinan Asllani – Tel.: +491759412121
92224 Amberg (Bayern)
______

Sulejman Durguti – Tel.: +49 1577 4617462
Essen (Nordrhein-Westfalen)
______

Vesel Berisha – Tel.: +49 176 62397892
Velbert (Nordrhein-Westfalen)
______

Mirlind Krasniqin – Tel.: +49 171 5114248
Metzingen/ Reutlingen (Baden-Württemberg)
______

Erduan Bytyqi – Tel.: +491778760541
93047 Regensburg (Bayern)
______

Visar Orlishta – Tel.: 015738946390
Tübingen (Baden-Württemberg)
______

Mehmet Ukaj – Tel.:+4915170050924
Karlsruhe (Baden-Württemberg)
______

Ardi Bello – Tel.: +491629826977 (Whatsapp, Viber)
Hamburg
______


Irjad Ajvazi – Tel.: +491606390021
Hamburg
______ 

Elhami Memedi – Tel.: +4917642964353 (Whatsapp, Viber; nga ora 21:00
Hamburg
______

Arbër Bytyqi – Tel.: +4915972072 (Whatsapp)
Hamburg
______

Irfan Demiri – Tel.: +491726005724
Köln

Zvicër:

https://novart.biz/vv-zvicer/?fbclid=IwAR3bTeXP8SW27a8gsK5pmMKYvj_Gzkq7EIl3W1hhua8pr6bOmTTR4xPt0-s

Aargau

Spanca Gmbh
Bekim Hoti:

Oltnerstrasse 37
5012 Schönenwerd
+41765059488
+41768044464
[email protected]
E Hëne – Premte 18:00 – 21:00
E Shtunë – e Dielë 10:00 – 17:00


Restaurant Hirschen
Besim Musliu
Dottikerstrasse 10
5611 Anglikon
0791381717
0784040000
E Hëne – Premte 18:00 – 21:00
E Shtunë – e Dielë 10:00 – 17:00

Alte Zürcherstrasse 24,
5432 Neuenhof
0786554788
0764277454
E Hëne – Premte 18:00 – 21:00
E Shtunë – e Dielë 10:00 – 17:00

Hochhaus 7 / Shopping Center 7
(hyrja para Swarowski)
8975 Spreitenbach
Tel. 076 327 76 36
Tel. 078 806 59 57
[email protected]
[email protected]
E Hëne – Premte 15:00 – 21:00
E Shtunë – e Dielë 13:00 – 18:00

Reinach / Menziken
Restaurant Löwen
Löwenstrasse 1
5736 Pfeffikon
0765796005
0794580499
E Shtunë – e Dielë 13:00 – 18:00 

Nderim Ibrahimi
Hauptstrasse 119b
5070 Frick AG
+41799501439
[email protected]
Çdo ditë 12.00 – 21.00

Rexhep Neziri
Rosenweg 9
4303 Kaiseraugst
+41797476844
Te hënen- marten 08:00-16:50
Te merkure 08:00-21:00
Te ejte-premte 12:30-17:00
Te shtune 08:00-13:00
E diele 08:00-21:00

Gezim Gashi
Eschenmatzstrasse 11 
4313 Möhlin 
+41767299071 
[email protected]

Basel

Hysen Metaj
KFZ-Service HAMZA
Schildgasse 15A
79618 Rheinfelden / Gjermani
+491633883399
+41762633631
Orari
E Hëne-Premte 17:00-19:30
E Shtune / E Diele 10:00-19:30

Blerim Sadrija
Muttenzerstrasse 84
4133 Pratteln BL
+41 76 201 55 66
Diteve te punes nga 17:00 deri në 21:00h
Vikend 12:00h deri në 18:00h

Rexhep Neziri
Rosenweg 9
4303 Kaiseraugst
+41 79 747 68 44
Te hënen- marten 08:00-16:50
Te merkure 08:00-21:00
Te ejte-premte 12:30-17:00
Te shtune 08:00-13:00
E diele 08:00-21:00

Nderim Ibrahimi
Hauptstrasse 119b
5070 Frick AG
+41799501439
[email protected]
Çdo ditë 12.00 – 21.00

Gezim Gashi
Eschenmatzstrasse 11
4313 Möhlin
+41767299071
[email protected]


Visar Gashi
Henric Petri-Strasse 10
4010 Basel
Nga 18.-21. Janar në këtë adresë
Margarethenstrasse 45
4053 Basel
+41765450857

Pikë Mobile për BL/Sissach
Znj. Besmira
+41768054532
çdo ditë pas Orë 17.00h

Bern

Lugina Verischerungen GmbH
Bümplizstrasse 176
3018 Bern
076 477 72 95
E hënë-e shtune: 10:00-18:00

Delta Treuhand & Versicherung GmbH,
Neuengasse 5
3011 Bern
031 311 44 44
079 572 11 11
E hënë-e shtune: 10:00-18:00

Freiburgstrasse 524
3172 Niderwangen
078 816 71 81
079 424 10 68
E hënë-e premte: 17:00-19:30
E shtune/e diele: 10:00-20:00

Xtra Versicherungen GmbH
Güterstrasse 12
2503 Biel (afër Unies në Biel)
078 933 07 60
E hënë-e shtune: 10:00-19:00

Besnik Bektashi
Solothurnstrasse 68
4702 Oensingen
076 712 08 48
Cdo ditë: 18:00-22:00

Rexhepi AG
Kammistrasse 11
3800 Interlaken Rampe E
076 445 20 20
[email protected]
0791023210
[email protected]

Delta Garage
Rugenstrasse 65
3800 Matten bei Interlaken
0766024758
[email protected]
0797693670
[email protected]
0791023210
[email protected]

Garage Selimi
Lengenmattenweg 18
3852 Ringgenberg
0792469057
[email protected]
0791023210
[email protected]

Freiburg

iDimmobilier SA 
Rue de Vevey 48 
1630 Bulle
079 154 11 22 2
[email protected]
+41 79 960 39 21
[email protected]

Iliria Trading Sàrl
Route de Villars 37 (Parc Hotel)
1700 Fribourg 
026 323 47 42 / 079 634 64 99
[email protected]

Route des Taconnets 5
1762 Givisiez
079 638 60 80
[email protected]
+41 79 300 45 23
[email protected]

bj Electricité Sàrl
Route du Petit-Moncor 14
1752 Villars-sur-Glâne

Orari
Hënë-Premte 17:00 – 20:00
Shtune-Diele 9:00 -16:00

+41 79 300 45 23
[email protected]

Gjeneve

Auto Ecole Lemanique
Rue de Lyon 16
1201 Genève
Kontakt
+41 76 693 48 89
+41 79 647 70 56
Gjatë javës 09:00-17:00
Shtune 14:00-20:00
E dielë 09:00-19:00

Promenade des Artisans 30
Meyrin, Isol – Coupefeu
+41 79 102 13 88
+41 79 526 13 33
Gjatë javes 17:00-20:00
E shtuë 09:00-19:00
E dielë 09:00-19:00

Luzern

Restaurant Löwen
Löwenstrasse 1
5736 Pfeffikon
0765796005
0794580499
E shtunë, e dielë
13:00-18:00

Conficienda AG
Grundstrasse 16
6343 Rotkreuz
079 684 03 90
E dielle
10:00 – 19:00

St. Gallen

Trubenhofstrasse 30
9424 Rheineck
076 822 10 39
[email protected]
çdo ditë nga ora 17.00-23.00
e Shtunë dhe e Dielë 10.00-23.00


Grossackerstrassse 1
9000 St.Gallen
078 960 25 69
[email protected]
çdo ditë nga ora 10.00-16.00
e Shtunë dhe e Dielë 10.00 -16.00

Heinrich-Federerstrasse 2
9500 Wil
076 288 88 66
[email protected]
çdo ditë nga ora 18.00-21.00
E Shtunë dhe e Dielë 13.00-18.00

Stadtbühlstrasse 4
9200 Gossau Sg
076 335 90 20
[email protected]
E Shtunë nga ora 13.00-17.00

Regjionin e Appänzellit
076 785 74 26
[email protected]

Regjioni Buchs/Lichtenstein
+41 76 360 17 90
14:00-19:00

Regjioni Sarganserland
Täliweg 8
8887 Mels
+41 76 218 89 06
gjate javes: 18:00-24:00
fundjave 10:00-24:00

Feldbachstrasse 80,
8634 Hombrechikon 
+41 76 712 10 21 
+41 79 848 47 25 
+41 78 609 04 76 
çdo ditë 10:00-20:00

Schwyz

Regjioni Galgen/Siebnen/Bilten (SZ)
+41 79 933 96 72
08:00-22:00


Jona-Rapperswil- Uznach- Pfäffikon (SZ):
+41 76 565 84 81
+41 78 609 04 76
Gjatë javës 17:00-23:00
Fundjave 10:00-22:00

Solothurn

Solothurnstrasse 68
4702 Oensingen
+41 79 681 95 51

Spanca Gmbh
Oltnerstrasse 37
5012 Schönenwerd
+41765059488
+41768044464
[email protected]
E Hëne – Premte 18:00 – 21:00
E Shtunë – e Dielë 10:00 – 17:00

Vaud

Immo RM Construction Sàrl
Rue de la Vignette 18
1530 Payerne
0798908147
[email protected]
E Hëne – Dielën 09:00 – 21:00

Tessin

Via san Gottardo 2
6807 Taverne
+41 79 423 73 15
[email protected]
+41 76 324 05 58
[email protected]
+41 79 265 81 51
[email protected]

Zürich

Winterhurerstrasse 69
8472 Seuzach
077 536 67 77
[email protected]
Tel. 076 545 83 32
[email protected]
Orari: 18:00 – 21:00
(ditëve të punës)
Orari: 14:00 – 18:00
(vikendeve)

Wolfbühlstrasse 22
8408 Winterthur
Tel. 079 476 31 60
[email protected]
Orari: 11:00 – 14:00
(ditëve të punës)

Zentralstrasse 7
8623 Wetzikon
076 322 79 88
076 223 35 19
[email protected]
Orari: 18:00 – 21:00
(ditëve të punës)
Orari: 13:00 – 18:00
(Fundjavë)

Oberhaustrasse 72
8152 Glattbrugg
Tel.: 076 564 77 71
[email protected]
Orari: 18:00 – 20:00
(ditëve të punës)

Hugi’s Fahrschule AG
Spittelhölzlistrasse 1
8105 Regensdorf
Tel.: 079 883 65 57
[email protected]
Orari: 17:00 – 20:00
(ditëve të punës)
Orari 13:00 – 19:00
(Fundjavë)

Tränkebachstrasse 7
8712 Stäfa
+41 79 848 47 25
Orari 00:00- 24:00

Feldbachstrasse 80,
8634 Hombrechikon
+41 76 712 10 21
+41 79 848 47 25
+41 78 609 04 76
çdo ditë 10:00-20:00

Regjioni Horgen/Thalwil/Affoltern
Florastrasse 10
8134 Adliswil
+41 79 845 49 12
+41 76 558 08 01
Gjate javes 17.00-23.00,
fundjave 09.00-23.00

Rüti, Bubikon, Wald, Dürnten (ZH):
+41 78 789 7907
Orari 09:00-21:00

Austri:

VJENE:

 • Verim Mejzini – Tel: +436769163955 – Wien-Südwest
 • Ligryn Petja – Tel: +4368110495441 – Wien-Nord 
 • Shkelqim Zahiri – Tel: +436502726655 – Wien-Nord
 • Vlora Jonuzi – Tel: +436766483864 –  Wien-südwest

__________________________

Oberösterreich-LINZ:

 • Betim Opoja – Tel: +436764288299 

Oberösterreich-SCHÄRDING

 • Ibush Ibishi – Tel: +436801556021

___________________________ 

GRAZ:

 • Enver Maxhuni – Tel: +436641778446  
 • Vjollca Galimuna – Tel: +436644372717 

___________________________

SALZBURG:

 • Fidan Balaj – Tel: +436607394074

___________________________ 

Tirol-INNSBRUCK:

 • Flamur Syla – Tel: +43 676 4904817

Angli:

https://www.facebook.com/vetevendosjebritani/posts/720309225349979
 • Arjeta ASAMATAJ: +44 7721 184620
 • Endrit METOLLI: +44 7415 326319
 • Agim MORINA: +44 7947 034118
 • Sami ISLAMI: +44 7832 328374
 • Qendrim KRASNIQI: +44 7414 559460
 • Dafina LATIFI: +44 7870806157 

Belgjike:

https://www.facebook.com/vetevendosjebelgjike/posts/2608962732728965

Antwerpen:
– Ilir Morina, +32 478 98 04 58
– Puhiza Shala, +32 488 08 68 30 (ne fundjave si dhe pas ores 18.30 gjate javes se ardhshme)
– Drini Vula, +32 485 10 31 58 (ne fundjave si dhe pas ores 18.30 gjate javes se ardhshme)
– Jonila Lluka, +32 487 55 31 15 (ne fundjave si dhe pas ores 20.00 gjate javes se ardhshme)

Bruksel:
– Lirije Zeneli, +32 470 78 22 93
– Duli Ahmeti, +32 478 70 25 90
– Shqiprim Hyseni, +32 468 03 82 99
– Gege Efendija, +32 470 22 48 14 (te dielen si dhe gjate javes pas ores 17.00)

Gent:
– Bekim Rexhaj, +32 472 55 83 67
– Agron Sabedini, +32 484 10 52 54 (ne fundjave si dhe pas ores 17.00 gjate javes se ardhshme)

Namur:
– Blerim Tershana, +32 477 30 84 39
– Erblin Shala, +32 478 23 95 54 (ne fundjave si dhe pas ores 18.30 gjate javes se ardhshme)

Liege:
– Valton Gula, +32 465 55 86 34

Hasselt:
– Besim Berisha, +32 468 10 85 80 / +32 474 13 78 04 (nese nuk funksionon numri i pare, ky i dyti prej te henes e andej)

Holande:
– Rizah Imeri, +31 610 45 30 11

Luksemburg:
– Selman Zabeli, +352 691 813 596 (pas ores 16:30)
– Genc Sinani, +352 691 774 242 (ne fundjave pas ores 22, prej te henes i lire deri ne ora 22)

Suedi:

https://www.facebook.com/vetevendosje.suedi/posts/818842538966874
 1. Regjioni Skåne

Hamdi Latifi: +46 70 739 87 52

Von Lingensväg 30, 213 71 Malmö

Çdo ditë nga ora 12:00 deri 18:00

Lokalet e Shoqatës Kosovarja

Hårdsväg 113 Malmö

Person kontaktues:

Lirije Latifi: +46 70 499 01 34

Çdo ditë nga ora 14:00 – 19:00

Igballe Morina: +46 70 051 93 89

Alrunegatan 3b, Malmö

Data prej 16/1 deri me 21/1, ora 17:00 – 20:00

Labinot Dakaj: +46 76 628 06 79

Grustagsgatan 4, 254 64 Helsingborg

Data 16/1 dhe 17/1, ora 12:00-14:00

Autotech te Shaban Juka

Syrenvägen 13, Ystad

Personat kontaktues:

 • Shaban Juka: +46 70 968 76 27
 • Xhevat Latifi: +46 73 344 47 98

Data 16/1 dhe 17/1, ora 14:00 – 16:00

Abedin Krasniqi – +46 70 780 04 50

Hantverkgatan 57B, 261 52 Landskrona

Çdo ditë prej 13/1 deri me 21/1, ora 9:00 – 14:00

Stålverksgatan 3, 302 50 Halmstad

Persona kontakues:

 • Haxhi Shabani: +46 738717900
 • Jeton Tërbunja: +46 760973812
 • Malush Krasniqi: +46 702438633
 • Faruk Hasani: +46 70 040 45 95

Data 16/1 dhe 17/1, ora 10:00 – 15:00

 • Regjioni Västra Götaland

Dardania IF

Norrby Tvärgatan 7, 50437 Borås

Person kontaktues:

Rrustem Rama: +46 72 038 02 99

Data nga 13/1 deri 16/1, ora 18:00-20:00

Flamur Musa: +46 70 755 66 85

Angereds torg 16, 424 65 Angered, Göteborg

Data 15/1 ora 16:00-19:00, data 16/1 dhe 17/1 ora 16:00 -18:00

Irfan Ferizi: +46 73 952 60 60

Repslagaregatan 8, 461 32 Trollhättan

Data 17/1, ora 12:00-19:00

Rasim Beqiri: +46 76 009 36 16

Slängom 1, 451 50 Uddevalla

Data 16/1, ora 12:00-18:00

Burim Haradinaj: +46 73 512 68 91

Albrektsvägen 122C, 603 53 Norrköping

Data 16/1 dhe 17/1, ora 16:00 – 19:00

Linköping

Persona kontaktues:

 • Fatos Durmishi: +46 73 956 16 52
 • Naim Tërbunja: +46 70 456 58 02
 • Zyrafete Loshi: +46 76 568 06 94

Data 16/1 dhe 17/1, ora 15:00- 19:00

 • Regjioni Småland

Esad Haziri: +46 76 262 96 87

Skogsnäsnäsvägen 4, 352 47 Växjö

Data 16/1 dhe 17/1, ora 12:00 – 16:00

Zenel Zeneli – +46 76 295 42 30

Oskarshamn

Data 18/1 dhe 19/1, ora 9:00 – 14:00

Hysen Aliu: +46 72 282 77 76

Jonköping

Data 16/1 ora 10:00-13:00 dhe 17/1 ora 13:00 – 17:00

 • Regjioni Blekinge

Sokol Abdullahu: +46 73 634 29 60

Norra Bellevuevägen 7, 371 61  Lyckeby

Norvegji:

 • Liridona Gashi: +4793841249
 • Egzon Velija: +4797734353
 • Kaltrina B. Lajçi: +4790261418
 • Armend Ademi: +4745811783
 • Fitim Rustaj: +4741337587
 • Nexhat Domi: +4796661660
 • Agron Qyqalla: +4745806130
 • Hektor Qyqalla: +4740062341
 • Blerim Zagragja: +4746805153
 • Liridon Krasniqi: +4797028012
 • Rukije Avdimetaj: +4790926354
 • Shefqet Avdimetaj: +4748144432 
 • Abdulla Llapjani: +4792012585
 • Arsim Ajeti: +4791863477
 • Naser Gashi: +4745252744

Danimarke:

Itali:

– Elmi Berisha, +39 3803754140, [email protected] 

– Erald Korra, +39 3292271787, [email protected]

– Ermal Lami, +39 3428208767, [email protected]

ShBA:

+1 718-427-1554

+1 608-520-9043

+1 347-740-3573

+1 929-400-7085

Australi:

Melbourne

Meriton Shabani, +61401297949

Brisbane

Shaban Elshani, +61422733353

Perth,

Mervan Derguti – +61402192076

Sydney,

 • Kujtim Dardania + 61404867949,
 • Sali Rexhepi +61472860622

Francë

RAJONI KUFI ME  ZVICERR: qytetet e rrethit  Annecy , Lyon, Annemasse , Bourg en Bresse 

Annemasse , Afrim Qerimi tel . : +33 65 77 26 99 

Annecy,  Abdullah Sadiku, tel. :   +33 6 63 82 99 51

Kushtrim Krasniqi , tel. :  +33 75 37 021 77

Baki Namani , tel. :  +33 6 51 04 68 73 

Prevessin dhe Ferney Voltaire, Zymrie Syla, : +33 6 49 22 57 19 

Rrethi i Strasbourgut

Arber Fazliu tel. :  +33 6 01 11 16 57

Mulhouse:  Nexhat Mehmeti  tel. :  +33 6 21 04 37 84 

Rrethi Paris 

Arsim Berisha tel: +33 6 61 80 23 59

Venat Lame tel: +33 6 86 37 68 67 

Rrethi Marseille dhe Bordeaux 

Pleurat Çitaku: tel.: +33 7 82 93 18 61

Kastriot Gjoni: tel.: +33 6 51 77 31 84

Rrethi i Lille, Nancy  dhe Metz 

Djellza Mustafa : tel. +33 6 35 50 86 34

Rrethi i Besanson dhe Dijon 

Ramadan Hoxha: tel:. +33 6 46 78 57 06

Kontribo