06 09 2017

KURTI E SEJDIU TAKUAN AMBASADORIN E REPUBLIKËS SË FRANCËS NË KOSOVË, Z. DIDIER CHABERT

Sot, në zyrat e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, kandidati për Kryeministër z.Albin Kurti, bashkë me nënkryetarin Dardan Sejdiu kanë takuar Ambasadorin e Republikës së Francës në Kosovë, z. Didier Chabert.

Gjatë këtij takimi u diskutua mbi zhvillimet e fundit politike dhe mbi gjendjen ekonomiko-sociale në vendin tonë. Çështja e krijimit të institucioneve të reja të Republikës së Kosovës ishte po ashtu në fokus të bashkëbisedimit.

Kurti dhe Sejdiu njoftuan ambasadorin francez gjithashtu lidhur me përgatitjet e Lëvizjes VETËVENDOSJE! rreth zgjedhjeve lokale të 22 tetorit.

Kontribo