11 11 2021

Lagjja Bazhdërhane ka vendosur për numrin 144 dhe Mytaher Haskukën!

Me pjesëmarrje masive të qytetarëve të lagjes Bazhdërhane, kryeministri Albin Kurti, kryetari Mytaher Haskuka dhe ministra, zv.ministra e deputetë të Republikës, mbajtën tubim me qytetarët e lagjes, në Memorialin e Komandant Drinit.Kryeministri Kurti theksoi se me Mytaher Haskukën në Prizren e me Qeverinë e tij në Prishtinë do të angazhohen pa pushim, pa kursim, pa rezervë për qytetarët e Prizrenit pa dallim, në mënyrë që Prizrenit t’ia kthejnë të mbarën e të mirën, qysh e meriton e qysh i takon.

Kryeministri Kurti ballëhapur e krenar u bëri thirrje të gjithë qytetarëve të Prizrenit që më 14 nëntor ta votojnë numrin 144 , kandidatin e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, prof.dr. Mytaher Haskukën!Kryetari Haskuka theksoi se gjatë katër viteve të ardhshme Prizreni do të bëhet epiqendër e zhvillimit rajonal, duke u bërë kryeqytet i zhvillimit e prodhimit, i trashëgimisë, kulturës, risnisë, sportit e turizmit. Ai tha së këtë do ta bëjnë bashkarisht, duke punuar më mirë, e më shumë.Më 14 nëntor votojmë kundër partive që e kanë bllokuar e diskriminuar Prizrenin, e për qeverisjen e mirë të Mytaher Haskukës. Votojmë numrin 144 që sjell Bashkë qeverisjen dhe fitoren e Mytaher Haskukës.

#BashkeQeverisim

#SkaKthimMbrapa

Kontribo