14 02 2019

Nga takimi i gjashtë i përbashkët i KPSA-së, BE-Kosovë

Drejtuesi i Grupit Parlamentar të LV-së, Glauk Konjufca dhe deputetja Albulena Haxhiu, po qëndrojnë në Strasburg në takimin e gjashtë të përbashkët të KPSA-së, BE-Kosovë.

Temat e këtij takimi do të jenë dialogu me Serbinë, situata sociale dhe ekonomike, transformimi i FSK si dhe liberalizimi i vizave.

 

Kontribo