27 01 2020

Telegram ngushëllimi për viktimat e tërmetit në Turqi

Lëvizja VETËVENDOSJE! pranoi me shqetësim lajmin tragjik për tërmetin e mbrëmshëm që goditi provincën Elazig, të Turqisë. Ne shprehim ngushëllimet tona për familjet e viktimave dhe të lënduarve u urojmë shërim sa më të shpejtë.

Në këto momente, jemi në solidaritet me ekipet e shpëtimit në Turqi, të cilat janë duke bërë punë të palodhshme për shpëtimin e të ngujuarve nën rrënojat e shkaktuara na ky tërmet.

Kontribo