Lajmet e fundit

 • scaned_pdf1-page-001
  27 Shtator 2016 - E martë 9:27

  Dhimbja e LDK-së, votuesit e saj po i bashkohen VETËVENDOSJE!-s

  Partia e cila po përjeton rënien më të madhe në elektorat, LDK-ja, e cila deri këtu erdhi duke shndërruar veten në vegël të PDK-së dhe…

  Lexo me shume
 • V
  25 Shtator 2016 - E diel 10:45

  Demantim ndaj shpifjeve të gazetësexpress rreth objektit të Millosheviqit në oborr të UP

  Hapësira brenda kampusit universitar, për të cilën pretendohet se i përket Kishës Ortodokse Serbe për ndërtimin e objektit kishtar, i është uzurpuar Universitetit të Prishtinës…

  Lexo me shume
 • masakra
  24 Shtator 2016 - E shtunë 12:52

  Referendumi i Milorad Dodikut është vazhdim i krimit të Serbisë

  Lëvizja VETËVENDOSJE! i bashkohet zërave që e kundërshtojnë fuqishëm referendumin jolegjitim që planifikohet të mbahet në datën 25 shtator nga Milorad Dodiku, Presidenti i “Republika…

  Lexo me shume
 • plehrat
  23 Shtator 2016 - E premte 1:44

  Vendimi për importin e plehrave i takon popullit

  Kuvendi i Republikës së Shqipërisë miratoi mbrëmë vonë, me më pak se gjysmën e deputetëve (vetëm 63 vota PRO), projektligjin për disa ndryshime për menaxhimin…

  Lexo me shume
 • 14424762_10153678983422000_7000640564898894627_o
  21 Shtator 2016 - E mërkurë 3:06

  Reagim i deputetit Albin Kurti për deklaratën e Hashim Thaçit

  “I ashtuquajturi president i Kosovës, përveç tjerash, paska thënë që deklarata e Albinit është njëkohësisht edhe qesharake edhe e rrezikshme. Si mund të jetë qesharake…

  Lexo me shume
 • Shendetësi
  21 Shtator 2016 - E mërkurë 1:48

  Qeveria e stenteve uzurpon dhe kompetencat e odave të mjekëve

  Gjendja e shëndetësisë në Kosovë është e mjerueshme. Përkundër premtimeve nga qeveria për modernizim të këtij sektori, gjendja vijon përkeqësimin. Deputetja dr. Besa Baftiu dhe…

  Lexo me shume
 • tirane2016
  21 Shtator 2016 - E mërkurë 9:34

  Është e mundur të bashkohemi dhe kur bashkohemi ia dalim

  “Është e mundur të bashkohemi dhe kur bashkohemi ia dalim!” Kjo shprehje e Visar Ymerit, kryetar i Lëvizjes VETËVENDOSJE! ishte lajtmotivi i takimit që ai…

  Lexo me shume
 • lvv_6781
  20 Shtator 2016 - E martë 6:34

  RTK – 19:30 – Ndërroje kanalin

  Lëvizja VETËVENDOSJE! përmes një aksioni simbolik para objektit të televizionit publik RTK, ka shprehur pakënaqësinë me politikat editoriale të transmetuesit publik. Aktivistja Teutë Rrusta në…

  Lexo me shume
 • Fatmire Kollçaku
  19 Shtator 2016 - E hënë 1:22

  Klani Pronto dhe aleatët prodhojnë vetëm qeverisje antisociale

  Qeveria Pronto, ka formalisht politika sociale por praktikisht rrënimi social është duke ndodhur para syve tanë. Isa Mustafa do të mbahet mend po ashtu si…

  Lexo me shume
 • visari
  19 Shtator 2016 - E hënë 11:34

  Vendimet e Qeverisë po e shndërrojnë Kosovën në një minierë thëngjilli

  Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Visar Ymeri, dhe Drejtuesi i Komitetit për Energjetikë, Naim Hoxha, folën në lidhje me një zhvillim të rëndësishëm në rrafshin e…

  Lexo me shume
 • img_8921
  17 Shtator 2016 - E shtunë 12:15

  Policia arreston studentë të UP vetëm pse vendosën një pano te kisha e Millosheviqit

  Asnjë intervenim nuk ndërmorri kjo polici disa ditë më herët, kur zyrtarë të manastirit të Graçanicës, jashtëligjshëm u futën në këtë objekt dhe filluan punimet…

  Lexo me shume
 • driton caushiiiiii
  09 Shtator 2016 - E premte 2:23

  Sëmundja Gungore e Lëkurës vazhdon të përhapet, fermerët blegtoralë pa përkrahje nga Qeveria

  Lëvizja VETËVENDOSJE! përmes një konference për shtyp ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për mungesë të përgjegjësisë dhe përkrahjes për fermerët blegtoralë, të cilët po ballafaqohen…

  Lexo me shume
 • maxhuni
  08 Shtator 2016 - E enjte 4:19

  Klani Pronto ia vazhdon mandatin Maxhunit që të vazhdojë ta kontrollojë Policinë

  Lëvizja VETËVENDOSJE! shpreh shqetësimin e saj në lidhje me vazhdimin e mandatit të Shpend Maxhunit, në krye të Policisë së Kosovës, edhe për 5 vite…

  Lexo me shume
 • 14264049_10153648366617000_4908087645474611012_n
  08 Shtator 2016 - E enjte 2:12

  “Pronto” shqiptoi padrejtësisht edhe 30 ditë arrest shtëpiak për Glauk Konjufcën

  Sistemi i drejtësisë i kapur nga klani Pronto ia ka vazhduar deputetit Glauk Konjufca edhe 30 ditë arrestin shtëpiak. Ky pushtet që ishte duke e…

  Lexo me shume

Lajmet

Shqipe Pantina
20 Shtator 2016 - E martë 11:26

Duhet komision hetimor për keqpërdorimet e RTK-së

RTK është bërë shembull i keq i keqmenaxhimit dhe keqpërdorimit të taksave të taksapaguesve të Kosovës, si dhe i keqpërdorimit të hapësirës mediale publike për…

fb_img_1473521999474
10 Shtator 2016 - E shtunë 3:44

Fjalimi i Visar Ymerit për tubimin e 10 shtatorit 2016

Fjalimi për tubimin e 10 shtatorit 2016Të nderuar aktiviste e aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! Të nderuar përkrahës, dashamirë e miq të Lëvizjes, Zonja dhe Zotërinj,…

IMG_1821
07 Shtator 2016 - E mërkurë 2:40

Qendra Prishtinë: Libra dhuratë bibliotekës së re

Lëvizja VETËVENDOSJE! sot dhuroi një shumë simbolike librash dhe gjithë arkivin e saj të gazetave ditore të arkivuara ndër vite Bibliotekës “Hivzi Sylejmani”, objekti i…

Aksione