Lajmet e fundit

  • 1327331742
    26 Maj 2016 - E enjte 9:57

    Kundër faljes së tokave Manastirit të Deçanit

    Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Deçan kundërshton vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me pronat e ndara për manastirin e Deçanit dhe njëherit përkrahë deklaratën e…

    Lexo me shume

Lajmet

DSC_0268
19 Maj 2016 - E enjte 1:33

Gjilan: Gjendje alarmante në Spitalin Regjional

Në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit pacientët përveç që kanë mungesë të barnave ata po ballafaqohen edhe me mungesë te sigurisë. Po ashtu edhe personeli…

LVV_8756 copy
17 Maj 2016 - E martë 1:44

Nga Tribuna: “Ura mbi Ibër”

Lëvizja VETËVENDOSJE! në bashkëpunim me Komunën e Mitrovicës organizuan sot tribunë ku u fol për problemin e barrikadës mbi Urën e Ibrit dhe për kushtet…

IMG_0550
15 Maj 2016 - E diel 1:49

Lëvizja i fton gratë për zgjedhjet e brendshme

Gratë duhet të angazhohen politikisht per ta ndryshuar raportin e pabarazisë në shoqëri. Lëvizja VETËVENDOSJE! i fton ato që të bëhen pjesë e procesit zgjedhor…

20160512_120553_001
12 Maj 2016 - E enjte 2:20

Zgjerohen radhët e VETËVENDOSJE!-s

Numri i përkrahësve, anëtarëve dhe aktivistëve të VETËVENDOSJE!-s po rritet nga dita në ditë. Kjo po ndodh për shkak të konceptit; Alternativës Qeverisëse; angazhimit konsistent…

Aksione