Lajmet e fundit

 • IMG_20150901_160347243
  01 Shtator 2015 - e Martë 3:28

  Rrëzohen grilat e vendosura dje nga Qeveria

  Kryeministri Isa Mustafa ka filluar të vendosë barrikada të cilat e ndajnë pushtetin nga qytetarët. Kundër këtij veprimi, Lëvizja VETËVENDOSJE! ka realizuar një aksion simbolik…

  Lexo me shume
 • _MG_5854
  31 Gusht 2015 - e Hënë 12:14

  Viti i ri shkollor me probleme të vjetra

  Ky vit shkollor po fillon me problemet që e kanë përcjell arsimin në Kosovë në vazhdimësi, e veçmas gjatë viteve të fundit. Kjo, ishte tema…

  Lexo me shume

Lajmet

IMAG0185
01 Shtator 2015 - e Martë 11:36

Rigjykimi i Mujës, kapitullim i drejtësisë

Vendimi i Gjykatës së Apelit për kthimin e rastit të Ramadan Mujës në rigjykim nuk mund ta quajmë ndryshe pos instrumentalizim të drejtësisë në shërbim…

11916109_10207450636606711_6980580620355440289_n
31 Gusht 2015 - e Hënë 8:13

Qendra e Vitisë: Ta ndalim “Zajednicën”

Nënshkrimi dhe pranimi për themelimin e “Zajednicës” paraqet përpjekjen më serioze për rikthimin dhe legjitimimin e interesave të Serbisë në Kosovë. Me këtë nënshkrim, Isa…

_MG_5688
30 Gusht 2015 - e Dielë 12:56

Prishtina nuk pranon zajednicë!

Sot Lëvizja VETËVENDOSJE! organizoi tribunën e dytë kundër themelimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. Kjo tribunë ku pjesëmarrja ishte masive u mbajt në…

unnamed
29 Gusht 2015 - e Shtunë 6:32

Mitrovicë: Populli s’pranon Zajednicë

Lëvizja VETËVENDOSJE! ka mbajtur një tribunë në Qendrën e Kulturës “Rexhep Mitrovica” ku janë diskutuar dëmet dhe rreziqet që shkaktohen nga formimi i “Zajdenicës” në…

11954658_10152931341957000_713907128161355919_n
29 Gusht 2015 - e Shtunë 11:24

Policia gënjen rreth arrestimit të Salih Zybës

Sot Policia e Kosovës, duke e ndjekur rrugën e shpifjeve të kryeministrit dhe kryepolicit Isa Mustafa, bëri një deklaratë të gënjeshtërt dhe shumë tendencioze. Policia…

Aksione