Lajmet e fundit

 • 11163868_10152664362702000_7895044104976632153_o
  18 Prill 2015 - e Shtunë 3:35

  Sot në protestë, Kryetari i Lëvizjes, Visar Ymeri mbajti këtë fjalim:

  Organizimi i protestave është e vetmja mënyrë për ta ndaluar keqbërjen e kësaj qeverie. Me protestat kemi krijuar një traditë të re, demokratike, një mënyrë…

  Lexo me shume
 • 11154855_10152664323027000_4934328686518627604_o
  18 Prill 2015 - e Shtunë 2:23

  Policia duke gënjyer po përpiqet ta minimizojë protestën

  Në protestën e sotshme të subjekteve opozitare, po marrin pjesë mbi 20 mijë protestues. Policia e Kosovës në vazhdën e gënjeshtrave që kanë filluar 2-3…

  Lexo me shume
 • DSC_4465
  17 Prill 2015 - e Premte 2:06

  Kur qeveria zapton shtetin, qytetari obligohet që ta çlirojë

  Përfaqësues të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, AAK-së dhe NISMA-s, u takuan sot për t’i koordinuar aktivitetet për protestën e nesërme që do të fillojë në ora 14:00…

  Lexo me shume
 • _MG_9096
  09 Prill 2015 - e Enjte 1:36

  Kushtetuta e Republikës së PDK-së

  Aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! organizuan sot aksion simbolik pranë Gjykatës Kushtetuese, ku vendosën pankartën e ilustruar me fytyrën e Enver Hasanit në stemë, si dhe…

  Lexo me shume

Lajmet

pz
18 Prill 2015 - e Shtunë 10:23

Policia ka filluar me provokime

Policia ka filluar provokimin e protestuesve. Protestuesit që janë nisur nga Prizreni, tash e gjysmë ore po mbahen të ndalur nga policia e cila po…

image-9daf6e3b9979e71e931f9736d9965c08fe9b4b8a225b978326bf65933878ef93-V
17 Prill 2015 - e Premte 5:07

Rivarrimi i 21 martirëve nga Çikatova e vjetër

Deputetët e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, Rexhep Selimi dhe Albulena Haxhiu, bashkë me koordinatorin e Qendrës së Drenasit, Petrit Bajraktari dhe aktivistë të tjerë të Lëvizjes, morën…

961484_10206231997500630_2005087365_n
17 Prill 2015 - e Premte 2:13

KEDS Kujdeset që të mbeteni “RRYP” tërë muajin!

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Vushtrri organizoi sot aksionin simbolik “KEDS Kujdeset që të mbeteni RRYP tërë muajin”, përmes të cilit shpreh shqetësimet e qytetarëve…

Picture 244
17 Prill 2015 - e Premte 1:46

Pejë, thirrje për protestën e 18 prillit

Nënkryetarja e Dytë e Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe Koordinatorja e Qendrës në Pejë Fatmire Kollçaku , informoi gazetarët lidhur me kërkesat e subjekteve opozitare për Qeverinë…

Aksione